Україна у ПАРЄ домоглася оскарження повноважень делегації РФ

Новини
Фото: Facebook Parliamentary Assembly of the Council of Europe

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Україна домоглася оскарження повноважень російської делегації через невиконання Росією своїх зобов’язань та порушення резолюцій Асамблеї. Питання передано на подальший розгляд відповідних комітетів ПАРЄ.

Із відповідною ініціативою виступила на початку зимової сесії Асамблеї голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева, передає агентство Укрінформ.

Питання підтримали 38 членів Асамблеї за необхідних 30, які представляли щонайменше п’ять національних делегацій.

«Від імені моїх колег я оскаржую повноваження делегації РФ за підставами по суті у зв’язку із серйозними порушеннями статуту Ради Європи та невиконанням Росією своїх зобов’язань», – заявила Мезенцева.

Вона нагадала, що у 2019 році ПАРЄ повернула повноваження російській делегації, маючи за мету відновити політичний діалог та заради кращого захисту росіян.

«Але всупереч цьому російська влада продовжує обмежувати політичні й громадянські свободи… Росія продовжує репресії і порушення прав людини на окупованих територіях, порушуючи багато резолюцій ПАРЄ, у яких засуджується порушення РФ міжнародного права, протиправна анексія Криму, військова окупація Донбасу», – зазначила голова української делегації.

Вона також нагадала, що зміни до російської Конституції дозволяють не виконувати Росією міжнародні договори та положення міжнародного права.

«До сьогодні ми спостерігаємо повне ігнорування з боку РФ запитів Асамблеї», – додала Мезенцева.

Далі, за процедурою, проєкт резолюції щодо оскарження мають підготувати регламентний і моніторинговий комітети ПАРЄ. Після цього оскарження повноважень російської делегації повинно бути проголосовано Асамблеєю.

Права російської делегації в Асамблеї були відновлені за наполяганням Франції і Німеччини у червні 2019 року, незважаючи на факт, що РФ не виконала жодного із своїх зобов’язань в раді Європи, продовжувала збройну агресію проти України, окупацію Криму, порушення прав людини.

Зимова сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі 25-29 січня.

Нагадаємо:

  • 26 червня 2019 року у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення нею принципів Ради Європи. Делегації України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії оголосили демарш в ПАРЄ і покидають її сесію.
  • У регламент ПАРЄ додана норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.
  • 27 січня 2020 року делегати ПАРЄ зупинили автоматичне затвердження повноважень делегації Росії. У російській делегації заявили, що покинуть зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть обмежені.
  • 30 січня 2020 року ПАРЄ відхилила пропозицію представників України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації.