Україна у ПАРЄ домоглася оскарження повноважень делегації РФ

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Україна домоглася оскарження повноважень російської делегації через невиконання Росією своїх зобов'язань та порушення резолюцій Асамблеї. Питання передано на подальший розгляд відповідних комітетів ПАРЄ.

Фото: Facebook Parliamentary Assembly of the Council of Europe

Із відповідною ініціативою виступила на початку зимової сесії Асамблеї голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева, передає агентство Укрінформ.

Питання підтримали 38 членів Асамблеї за необхідних 30, які представляли щонайменше п’ять національних делегацій.

«Від імені моїх колег я оскаржую повноваження делегації РФ за підставами по суті у зв’язку із серйозними порушеннями статуту Ради Європи та невиконанням Росією своїх зобов’язань», – заявила Мезенцева.

Вона нагадала, що у 2019 році ПАРЄ повернула повноваження російській делегації, маючи за мету відновити політичний діалог та заради кращого захисту росіян.

«Але всупереч цьому російська влада продовжує обмежувати політичні й громадянські свободи… Росія продовжує репресії і порушення прав людини на окупованих територіях, порушуючи багато резолюцій ПАРЄ, у яких засуджується порушення РФ міжнародного права, протиправна анексія Криму, військова окупація Донбасу», – зазначила голова української делегації.

Вона також нагадала, що зміни до російської Конституції дозволяють не виконувати Росією міжнародні договори та положення міжнародного права.

«До сьогодні ми спостерігаємо повне ігнорування з боку РФ запитів Асамблеї», – додала Мезенцева.

Далі, за процедурою, проєкт резолюції щодо оскарження мають підготувати регламентний і моніторинговий комітети ПАРЄ. Після цього оскарження повноважень російської делегації повинно бути проголосовано Асамблеєю.

Права російської делегації в Асамблеї були відновлені за наполяганням Франції і Німеччини у червні 2019 року, незважаючи на факт, що РФ не виконала жодного із своїх зобов’язань в раді Європи, продовжувала збройну агресію проти України, окупацію Криму, порушення прав людини.

Зимова сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі 25-29 січня.

Нагадаємо:

  • 26 червня 2019 року у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення нею принципів Ради Європи. Делегації України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії оголосили демарш в ПАРЄ і покидають її сесію.
  • У регламент ПАРЄ додана норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.
  • 27 січня 2020 року делегати ПАРЄ зупинили автоматичне затвердження повноважень делегації Росії. У російській делегації заявили, що покинуть зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть обмежені.
  • 30 січня 2020 року ПАРЄ відхилила пропозицію представників України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine