Посол України в США закликав Twitter деактивувати сторінку «представництва МЗС РФ у Сімферополі»

Новини
Логотип Twitter перед штаб-квартирою компанії у Сан-Франциско Фото: AP

Посол України в США Володимир Єльченко надіслав офіційний лист-звернення до керівництва компанії Twitter, Inc через верифікацію соцмережею сторінки так званого «представництва МЗС Росії в Сімферополі», в якому закликав Twitter деактивувати цей акаунт як фейковий.

Про це повідомляє посольство України у Facebook.

«Посольство України в США разом з Міністерством закордонних справ України та Генеральним консульством України в Сан-Франциско разом працюють над деактивацією сторінки в Twitter так званого «представництва МЗС РФ у АР Крим» … Публічні сторінки російської окупаційної влади в Криму точно не можуть позначатися як офіційні і легітимні», – зазначили в українському диппредставництві.

В свою чергу перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що верифікація акаунту так званого «представництва МЗС РФ в Сімферополі», на яку звернули увагу ЗМІ, «відбулась не сьогодні і не вчора».

«Українські дипломати вже певний час тримають це та багато інших питань у полі зору та відпрацьовують необхідні кроки. Одразу слід зазначити, що деякі питання вимагають непублічності, інші – витримки. Ми вважаємо, що своїм кроком щодо акаунту так званого представництва МЗС РФ в тимчасово окупованому Криму, компанія сприяє поширенню пропаганди та дезінформації, націленої на підрив суверенітету України, а також легітимізації «російського» статусу тимчасово окупованого Кримського півострова, у той самий час коли весь цивілізований світ визнає Крим українським», – написала Джапарова на своїй сторінці у Facebook.

Саме тому, зазначила вона, український посол в США звернувся із офіційним листом до керівництва компанії Twitter, Inc.

Перша заступника очільника МЗС України нагадала, що РФ визнана окупаційною державою Кримського півострова переважною більшістю держав-членів ООН, що знайшло своє відображення у резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27.03.2014 р. «Про підтримку територіальної цілісності України» (A/RES/68/262), численних резолюціях про стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, а також резолюції від 07.12.2020 р. «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» (A/RES/75/29).

«З цього слідує, що жодна представницька установа РФ на території тимчасово окупованого Криму не може бути визнана офіційною чи законною. Реалії сучасного світу яскраво продемонстрували, що соціальна мережа Twitter готова до гігієни та захисту інформаційного простору від поширення пропаганди та брехні. Вважаю, що для Twitter є надзвичайно важливим й надалі залишатися достовірним джерелом інформації не тільки для користувачів в США, а й усього світу. Ще раз звертаю увагу на те, що такі дії суперечать офіційній позиції США (а також більшості країн-членів ООН) щодо підтримки територіальної цілісності України та закликаю Twitter заблокувати фейк-акаунт», – наголосила Джапарова.

Нагадаємо:

  • 20 травня 2020 року відеосервіс Youtube, що належить корпорації Google, видалив акаунти і весь відеоконтент російського пропагандистського телеканалу «Крым 24», який веде мовлення на захоплених після окупації Криму Росією частотах української Державної телерадіокомпанії «Крим». Також Youtube видалив контент ресурсів Anna news і News Front, що ведуть російську пропаганду з тематики Донбасу.
  • 28 липня 2020 року YouTube у зв’язку з порушенням американського законодавства про санкції і правил торгівлі заблокував акаунт онлайн-телеканалу «Царьград ТВ», що належить причетному до захоплення Криму Росією спонсору так званої «русской весны» на півострові і бойових дій на Сході України російському «православному олігархові» Костянтину Малофєєву, який з 2014 року перебуває під санкціями США.