В аеропорту «Київ» затриманий учасник злочинної організації, яка вербувала моряків для перевезення нелегалів до ЄС

Новини
Фото: ark.gp.gov.ua

Під процесуальним керівництвом прокуратури АРК та Севастополя співробітники кримського Главку Нацполіції та Державної прикордонної служби України на території Міжнародного аеропорту «Київ» затримали учасника злочинної організації, який займався вербуванням українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів до країн Євросоюзу. Суд заарештував його з альтернативою застави у сумі 681 тис грн.

Про це повідомляє прокуратура АРК та Севастополя.

У відомстві нагадали, що 31 жовтня 2020 року цьому учаснику злочинної організації було повідомлено про підозру за ч.3 ст.149 КК України (торгівля людьми, вчинена організованою групою).

«Досудовим розслідування встановлено, що починаючи з 2015 року, підозрюваний разом зі спільниками підшукував на материковій частині України моряків, які перебували у скрутному матеріальному становищі. Надалі, через тимчасово окуповану територію АР Крим морським шляхом, моряків доставляли до берегів Туреччини, звідки вони у якості членів екіпажів морських суден переправляли нелегальних мігрантів до країн Європейського Союзу. Частина з таких завербованих громадян України у подальшому були затримані правоохоронними органами Італії та Греції, де на даний час відбувають покарання», – повідомили у прокуратурі.

11 лютого Голосіївський районний суд Києва застосовав до затриманого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 681 тис грн.

Оперативне супроводження здійснювалося співробітниками Білгород-Дністровського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України та Департаментом міграційної поліції Нацполіції України.

Нагадаємо:

  • 31 жовтня 2020 року під процесуальним керівництвом прокуратури АРК і Севастополя повідомлено про підозри п’ятьом учасникам злочинної групи, мешканцям Одеської області та Криму, які займались вербуванням українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів до країн Євросоюзу.