Зеленський повідомив про підписання між Україною та ОАЕ меморандумів і контрактів на $3 млрд: про що домовилися

У межах офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського в Об’єднані Арабські Емірати українська делегація підписала низку меморандумів та контрактів на загальну суму від 3 млрд дол. Контракти підписані в сферах оборони, безпеки, відкриття українського суверенного фонду для спільних інвестицій та аграрній сфері.

Фото: ОП

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Меморандуми та контракти на $3 млрд. Перший день в ОАЕ був вдалим! Продовжуємо!», – написав Зеленський.

Зокрема, були підписані меморандуми про взаєморозуміння між Фондом державного майна України та інвестиційним фондом Mubadala. Вони спрямовані на поглиблення співпраці в межах опрацювання перспективних інвестиційних проєктів та участі еміратської сторони у програмі приватизації державної власності в Україні.

«На всіх міжнародних зустрічах я закликаю інвестувати в Україну. Наша держава має величезний потенціал: геополітичне положення, природні ресурси, освічені люди. Саме зараз час реалізовувати цей потенціал і створювати сильну економіку», – зазначив Зеленський.

Він наголосив: залучення інвестицій – це ключ до економічного зростання України. Тож підписання меморандуму з державним інвестиційним фондом Mubadala уряду Абу-Дабі про наміри інвестувати в Україну – надзвичайно важливий крок у відкритті шляху для масштабних інвестицій в Україну із Західної Азії.

Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум з компанією INTELMAX Management Consulting, який передбачає співпрацю щодо створення платформи для обміну інтелектуальною власністю на основі блокчейну Fantom, який забезпечить підвищену безпеку та прозорість. Планується також впровадження блокчейн-технологій у державні процеси та послуги.

Також були підписані документи у галузі оборони, в рамках яких, зокрема, обговорювалася можливість побудови спільних заводів.

Крім того, підписано меморандум в аграрній сфері, який передбачає створення агрохабу і трейдингової компанії з метою забезпечення продовольчої безпеки.

Розглядається можливість започаткування українського суверенного фонду для спільних інвестицій.

Поряд з цим 18 українських приватних компаній, серед яких «Інтерпайп», Dragon Capital, ДТЕК, Unit City, EastOne, UMG, Ufuture, Fortior, підписали меморандуми з державним інвестфондом Mubadala.

ОАЕ планують збільшити товарообіг агропромисловою продукцією з Україною вдесятеро й довести цей показник до $2 млрд на рік, повідомив позаштатний радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов.

«Сьогодні мені пощастило бути на зустрічі зі спадкоємним принцом емірату Абу-Дабі Мухаммедом бен Заїд Аль Нахаяном. Він дав завдання своїй команді збільшити товарообіг та інвестиції в агро з Україною в 10 разів за кілька років, тобто довести до $2 млрд на рік», – написав Милованов.

  • Президент Володимир Зеленський із дружиною 14-15 лютого здійснює офіційний візит в Об’єднані Арабські Емірати.
  • Президент заявив, що головною метою візиту є досягнення домовленостей про інвестиції. За словами Зеленського, головними експортними позиціями України в ОАЕ поки залишається продукція агропромислового комплексу та металургії. Тому Україна готова запропонувати ОАЕ сконцентруватися над проектами спільного виробництва високотехнологічної продукції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine