РФ у ТКГ намагалася зробити стороною конфлікту «народ Донбасу» – Гармаш

Українська сторона на засіданні політичної підгрупи в ТКГ чітко вказала, що на Донбасі конфліктують Росія та Україна, і попросила росіян не відволікати учасників консультацій від обговорення запропонованого Україною Плану спільних дій. РФ у ТКГ намагалася зробити стороною конфлікту «народ Донбасу».

Про це написав представник Донецька в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі журналіст Сергій Гармаш.

Він повідомив, що сьогодні на засіданні робочої групи з політичних питань ТКГ «як ніколи, часто» порушувалося питання про сторони військового конфлікту на Донбасі.

«Представники Росії стверджували, що це Україна і «Донбас». Також з тієї сторони звучав варіант – «народ Донбасу». Ми чітко вказали, що конфліктують Росія та Україна. І попросили не робити таких провокацій, тому що вони відволікають учасників консультацій від обговорення Плану дій, запропонованого Україною… Отож, згоди у визначенні сторін конфлікту учасники переговорів ще не дійшли. Але той факт, що це питання стало привертати так багато уваги, дає надію», – написав журналіст.

На продовження теми термінів Гармаш зазначив, що українська сторона, як і раніше, намагається з’ясувати у представників Росії, яку територію вони розуміють під поняттям «ОРДЛО». Він пояснив, що та, яка по факту була захоплена російськими незаконними збройними формуваннями, на 1400 км більша, ніж зафіксована в Мінських угодах.

«На яку тоді територію поширюються Мінські домовленості – досі незрозуміло. Це питання – не менш першорядне, ніж визначення сторін конфлікту. Але й тут ми не отримуємо чіткої відповіді, хоча воно й записане в Мінських угодах. Москва має дивовижну здатність ставати глухою і сліпою, коли не хоче чогось бачити і чути. Особливо якщо йдеться про підписані нею ж домовленості… А потім хтось дивується, чому перемовини не дають результату. Перемовини кого, з ким і про що?», – пише журналіст.

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі відбудеться 17 лютого в режимі відеоконференції. 16 лютого проходять відеоконференції робочих груп з безпеки, політичних питань, гуманітарної робочої групи, економічної робочої групи.

  • Міністерство закордонних справ України закликало Росію здійснити реальні кроки з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі основі норм і принципів міжнародного права. У МЗС закликали Російську Федерацію вжити всіх належних кроків для продовження роботи згаданих форматів задля виконання всіх рішень, прийнятих на рівні лідерів чотирьох країн, а також здійснити реальні кроки з врегулювання збройного конфлікту на основі норм і принципів міжнародного права, поваги до державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  • 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся саміт країн нормандського формату – України, Франції, Німеччини та Росії.
  • На ньому сторони досягли, зокрема, домовленостей про обмін полоненими у форматі «всіх на всіх», про припинення вогню і часткове розведення сил, про підтримку створення нових пунктів пропуску вздовж лінії розмежування. Також були узгоджені нові ділянки розведення сил.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine