НАБУ повідомило про підозру у розтраті 136 млн грн трьом колишнім топ-менеджерам ПриватБанку

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн напередодні націоналізації банку.

Фото: Reuters

Підозри експосадовцям ПриватБанку підписала генеральний прокурор Ірина Венедиктова, повідомляє НАБУ.

Серед підозрюваних: колишній голова правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч.5 ст. 191, ч.1 та ч.2 ст. 366 КК України); колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч.5 ст. 191 КК України); колишня керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ «ПриватБанк», яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов’язаній страховій компанії (ч.5 ст. 191, ч.1 та ч.2 ст. 366 КК України).

За інформацією НАБУ, підозру колишньому першому заступнику голови правління ПриватБанку Володимиру Яценку повідомили у аеропорту «Бориспіль», де правоохоронці змусили приземлитися приватний літак, на якому Яценко намагався покинути Україну.

Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, а саме – надіслано поштою, оскільки місцезнаходження підозрюваних не встановлено.

Як пише у своєму телеграм-каналі журналіст Олег Новіков, йдеться про колишнього голову правдлінн ПриватБанку Олександра Дубілета та керівницю департаменту фінансового менеджменту ПриватБанку Олену Бичихіну, яка також обіймала посаду першої заступниці голови правління страхової компанії Інгосстрах, пов’язаної з групою Приват.

Про повідомлення підозр трьом колишнім топ-менеджерам ПриватБанку інформує і Офіс генпрокурора.

«Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх високопосадовців банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ «Приватбанк», з урахуванням позиції власників його істотної участі, у найближчий час буде визнаний неплатоспроможним та перейде під контроль держави, та розуміючи, що у зв’язку із цим з 19 грудня 2016 року вони втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови. Він полягав у протиправному нарахуванні і виплаті додаткової винагороди – індексованої комісії у зв’язку із ростом курсу гривні до долару США на користь пов’язаної з банком юридичної особи по наявним депозитним договорам з нею. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалась», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, нарахування і виплата винагороди були заплановані в порушення вимог статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами.

За інформацією Офісу генпрокурора, для прикриття розтрати грошових коштів Приватбанку троє ексвисокопосадовців вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на начебто заздалегідь прийняте і погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року, насправді підроблене «заднім числом», та на рішення кредитного комітету банку від 16 грудня 2016 року, якими нібито ухвалено рішення про застосування нарахування і виплати індексованої комісії по депозитам на користь пов’язаної з банком юридичної особи в рамках розпорядження «Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долару США» від 2013 року.

Таким чином, підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн гривень.

Нагадаємо:

  • 22 лютого 2021 року Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру у скоєнні злочину за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України колишньому першому заступнику голови правління ПриватБанку Володимиру Яценку, який 22 лютого намагався вилетіти з України приватним літаком.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine