Сім років окупації Криму РФ: країни G7 виступили із заявою

Новини
Оккупация Крыма российскими военными, март 2014 года

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» заявили про рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України з нагоди сьомої річниці спроби незаконної анексії Криму РФ.

Про це йдеться у спільній заяві, яка опублікована на сайті британського уряду.

«Сьогодні, через сім років після спроби незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ми підтверджуємо свою непохитну підтримку та відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у заяві.

Міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та Верховний представник Європейського Союзу також додали, що вони єдині у своєму засудженні подальших дій Росії щодо підриву суверенітету України, її територіальної цілісності та незалежності.

«Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію поважати свої міжнародні зобов’язання, дозволити доступ міжнародних спостерігачів та негайно звільнити всіх, кого несправедливо затримали. Ми вітаємо ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», – йдеться у заяві.

Зазначається, що глави МЗС країн «Великої сімки» також рішуче виступають проти продовження Росією дестабілізації України, особливо проти російських дій у певних районах Донецької та Луганської областей, нехтуючи зобов’язаннями, взятими на себе в рамках Мінських угод.

«Повна імплементація Мінських угод – це шлях до досягнення миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником» – йдеться у заяві.

Стратегія деокупації та реінтеграції Криму і Севастополя була ухвалена через сім років після початку російської агресії. Тепер саме на цьому документі базуватиметься політика з відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Втім, Стратегія вийшла не бездоганною – деякі питання не були включені до неї як такі, що відносяться до тактики. Та не всі з цим згодні.  Детальніше – в матеріалі ЦЖР Стратегія – поки без тактики

Нагадаємо:

  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
  • 27 лютого 2014 року будівлі ВР і Радміну АРК були захоплені озброєними російськими спецназівцями без розпізнавальних знаків. В цей же день над будівлями були підняті російські прапори. Також перекинуті з Росії військові без розпізнавальних знаків окупували весь Крим, поставивши блокпости на в’їздах і зайнявши аеропорт.
  • 16 березня 2014 року в Криму і Севастополі пройшов незаконний «референдум», за результатами якого 96,77% виборців республіки і 95,6% виборців Севастополя нібито проголосували за приєднання Криму до Росії.