Зеленський ввів санкції проти 80 компаній з РФ та Криму, двох десятків росіян та трьох євродепутатів з Франції

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня щодо запровадження санкцій проти майже 80 компаній з Росії та окупованого Криму, включаючи вкрадені в України «Чорноморнафтогаз» та «Масандру», а також двох компанії з Білорусі. Також українські санкції застосовані до 23 росіян, включаючи членів Ради Федерації, чиновників з МВС РФ та ФМС РФ, а також трьох євродепутатів з Франції, які незаконно відвідували окупований Крим.

Про це йдеться в указі президента №109/2021, опублікованому на сайті глави держави

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня 2021 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться в документі.

Разом з указом та рішенням РНБО опубліковані додатки з переліком юридичних та фізичних осіб, до яких Україна застосовує обмежувальні заходи.

Зокрема, санкції застосовані до низки російських медіа-ресурсів: видання «Газета.ру», «Утро.ру», «МИА «Россия сегодня», «Лента.ру», «Автономная некоммерческая организация «ТВ-Новости», біль відома як RT, «Федеральное агенство новостей», «Информационное телеграфное агентство России (ИТАР – ТАСС)».

Також до санкційного списку потрапили страхова компанія «Росгосстрах», «Сибирская нефтегазовая кампания», ТОВ «Траст Ойл», ВАТ «Ленинградский судостроительный завод «Пелла», ТОВ «Интро-Пелла», ТОВ «Пелла-Маш».

Крім того, обмежувальні заходи застосовані до компаній з окупованого Криму, включно з тими, які були створені на базі підприємств та організації, вкрадених в України після окупації півострова: «Государственное унитарное предприятие Республики Крым «Черноморнефтегаз»; ТОВ «Черноморнефтегаз Добыча»; «Государственное унитарное предприятие Республики Крым «Крымгеология»; «Государственное унитарное предприятие Республики Крым «Крымгазсети»; «Федеральное государственное бюджетное учреждение науки «Федеральный исследовательский центр «Морской гидрофизический институт РАН» (Севастополь); «Федеральное государственное бюджетное научное учреждение «Институт природно-технических систем» (Севастополь); «Федеральное государственное бюджетное учреждение науки «Федеральный исследовательский центр «Институт биологии южных морей им. А.О. Ковалевского РАН» (Севастополь); АТ «Производственно-аграрное объединение «Массандра» та його філіали «Ливадия», «Таврида», «Гурзуф», «Морское», «Судак», «Приветное», «Малореченское», «Алушта»; ТОВ «Страховая медицинская компания «Крыммедстрах»; ТОВ «Крымская первая страховая компания»; ТОВ «Автолидер-Крым».

Також санкції застосовані до двох компаній з Білорусі: ТОВ «Лайф Груп» і ТОВ «Екмі Косметикс Групп».

3d483f8ff673056fb5188572a40dbd23_1616523837

 

Згідно з указом, українські санкції також застосовані до 26 фізичних осіб, зокрема, до п’яти членів Ради Федерації Федеральних зборів РФ, чиновників з МВС РФ та ФМС РФ, керівника служби контррозвідки ФСБ РФ, академіка Російської академії наук.

Також до санкційного списку включені троє французьких євродепутатів, які їздили до окупованого Криму: Вірджині Жорон, Жан-Лін Лакапель та Філіпп Олів’є. Вони є представниками крайньої правої політичної групи у Європарламенті «Ідентичність та демократія».

da5bf74a6b37fbe6d98a0e573f2ce2d9_1616523786

 

Разом з тим за рішенням РНБО з українських санкційних списків були виключені громадяни РФ, колишні власники російського «Промсвязьбанка» Олексій Миколаєвич Ананьєв та Дмитро Миколайович Ананьєв, а також російське акціонерне товариство «Башкирська содова компанія».

Нагадаємо:

  • 19 березня 2021 року Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції стосовно низки колишніх українських політиків і силовиків, які в більшості своїй тепер мають громадянство РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine