РНБО ввела санкції щодо 27 посадовців: серед них – Аксенов, Константинов, Поклонська і інші зрадники

Новини

Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції щодо низки політиків і силовиків, які в переважній своїй більшості тепер мають громадянство РФ. Подання були здійсненні від Кабміну – щодо силовиків, які зрадили присягу і наразі працюють в РФ чи на території ОРДЛО, і СБУ. Які саме обмеження ввела РНБО щодо громадян України, секретар Ради Олексій Данилов не уточнив. Він повідомив, що список буде опублікований додатково.

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Під санкції потрапили:

Абісов Сергій Вадимович 
Азаров Микола Янович
Аксенов Сергій Валерійович
Бобков Олександр Михайлович
Грицай Валерій Миколайович
Затулін Костянтин Федорович
Зима Петро Анатолійович
Іванцов Андрій Геннадійович
Кирилин Олег Геннадійович
Колесніченко Вадим Васильович
Константинов Володимир Андрійович
Курченко Сергій Віталійович
Кусюк Сергій Миколайович
Лебедєв Павло Валентинович
Пасичник Леонід Іванович
Поддубов Олександр Олександрович
Поклонська Наталія Володимирівна
Пшонка Віктор Павлович
Саламатін Дмитро Альбертович
Соркін Ігор В’ячеславович
Табачник Дмитро Володимирович
Ткаченко Микола Миколайович
Федорян Микола Аурелович
Фіськов Микола Миколайович
Черпіцький Олександр Зіновійович
Чічілімова Ольга Анатоліївна
Янукович Віктор Федорович

Служба безпеки України рекомендувала Раді національної безпеки і оборони впровадити економічні санкції стосовно низки колишніх високопоставлених посадових осіб та осіб, які сприяють зміцненню окупаційного режиму в Криму та на Донбасі, заявив глава СБУ Іван Баканов.

«Захист національної безпеки потребує від нас подальших кроків, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто зрадив Україну, досі працює на користь агресора. У 2014 році велика відповідальність покладалася на керівників, але вони дозволили статися найгіршому – вторгненню РФ на нашу територію. Тому мають за це відповісти», – наводить слова Баканова на засіданні РНБО прес-служба СБУ.

Рада національної безпеки і оборони вводить санкції проти 19 компаній, які використовують українські надра, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

«Прийнято рішення, щодо санкцій, в контексті надровикористання, щодо компаній: «Геоконнект», «Глобал Геоінвест», «Транссетгео», «Геопост», » Геовертикаль», «Геотаргет», «Надрапрайд», «Геофорс», «Геостенс», «Надравестгруп», «Бест ойл компанії», «Надрапростір», «Інфогеотренд», «Ейджин марка», «Екогазальянс», «Епівал енерджі»,«Юнол Ойл», «Профіннафт», «Бестгеотек». Щодо цих 19 компаній застосовано максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна, застосувати Рада національної безпеки і оборони нашої країни», – зазначив Данилов.

Нагадаємо:

  • 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук.
  • 3 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями.
  • 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.
  • Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відкрив провадження щодо застосування санкцій проти народного депутата від партії «Опозиційний блок – За життя» Тараса Козака та низки телеканалів, які йому належать та фактично підконтрольні голови політради ОПЗЖ та куму російського президента Віктору Медведчуку.