У Севастополі «суд» засудив до 12 років позбавлення волі за «держзраду» 66-річну пенсіонерку

В окупованому Криму «Севастопольський міський суд» засудив до 12 років позбавлення волі за «державну зраду» 66-річну пенсіонерку Галину Довгополую.

Галина Довгополая (Фото: CrimeaUA1 / Twitter)

«Вироком Севастопольського міського суду громадянка Д. визнана винною в скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 Кримінального кодексу Російської Федерації, і їй призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, з обмеженням свободи на 1 рік», – йдеться в повідомленні суду.

«Уродженка Бахчисарая, 1955 року народження, була залучена представником іноземної держави до негласної співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Громадянка Д. виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, які розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних і таблицями чергового радиста і таблицями телефонних, телеграфних, радіо і флажних позивних на мирний час – тобто, відомостей, що становлять державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеці Російської Федерації», – йдеться в повідомленні суду.

Кримська правозахисна група з’ясувала, що затримана в листопаді 2019 року працівниками ФСБ в окупованому Криму за підозрою «в державній зраді» жінка – це 64-річна мешканка Севастополя Галина Довгополая, яка народилася в Бахчисараї.

27 листопада 2019 року «Ленінський районний суд» Севастополя щодо Галини Долгополої обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на 2 місяці – до 26 січня 2020 року. Про це повідомлялося на офіційному сайті «суду» без зазначення персональних даних заарештованої.

Жінці інкримінують ст. 275 КК РФ, яка передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років.

  • В кінці 2019 року ФСБ РФ в окупованому Криму провела кілька затримань громадян України і РФ за підозрою в «шпигунстві» і «державній зраді».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine