МЗС розглядає можливість арбітражу через крадіжку РФ телекомунікаційної системи України та радіочастот

Новини
Чаплинська телерадіовежа в Херсонській області Фото: Facebook Сергій Костинський

Міністерство закордонних справ може звернутися в арбітраж для розгляду справи про присвоєння Росією телекомунікаційної системи та радіочастотного ресурсу України.

Про це повідомила перший заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, пише Інтерфакс-Україна.

«По факту ми маємо, що телекомунікаційна система України, яка є майном України, разом з радіочастотним ресурсом – і ТБ, і радіочастоти – вкрадені, присвоєні», – сказала Джапарова на слуханнях в комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики в п’ятницю.

Україна відстежує і складає звіти по тому, як «Роскомнадзор» продовжує видавати ліцензії на використання частот, які є майном України, зазначила заступниця голови української дипломатії.

«І тут, мені здається, є велика перспектива, по-перше, санкційного реагування – ця робота точно проводилася, її треба реанімувати, – і перспектива арбітражу, яка, до речі, нами зараз обробляється», – додала вона.

Заступник міністра додала, що через тиждень планується міжвідомча нарада, де хочуть розглянути перспективу арбітражного розгляду. «Тому що є факт незаконного використання радіочастотного ресурсу. Відповідно до регламенту і статутом, подібні суперечки повинні вирішуватися по дипломатичних каналах, і коли цей інструмент вичерпується, тоді з’являється перспектива арбітражу», – пояснила вона.

Вона додала, що є нюанси, і на цьому міжвідомчій нараді хочуть разом з Держспецзв’язку, НКРЗІ, УДЦР, Нацрадою і всіма, хто причетний до цього комплексного технічного питання, проговорити наші перспективи та розвинути стратегію наших дій.

У північному Криму посилився блокування українського FM-радіомовлення. У порівнянні з попереднім моніторингом, який був проведений у вересні, ситуація з поширенням українського сигналу погіршилася. У грудні сигнал українських FM радіостанцій зафіксований тільки в 7 з 19 населених пунктів. У вересні цього року українське мовлення було доступно в 12 населених пунктах з того ж списку.

Нагадаємо:

  • 17 березня в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечить трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.
  • З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ» г. Киев, 101,4 МГц), радіо «Крим.Реаліі» (ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).
  • 4 липня 2019 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення видати дозволи на тимчасове мовлення на окупованих частинах Донбасу і в окупованому Криму ЗМІ, у яких термін дії попередніх дозволів завершувався.
  • Про те, як Росія глушить український телерадіосигнал на окупованій території Криму і яке обладнання для цього використовується, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Пересувні глушилки українського слова».