До Держдуми внесений законопроект про дозвіл кримчанам з громадянством України займати держпосади в РФ

Новини
паспортов
Фото: crimeahrg.org

До Держдуми РФ внесений законопроект, який дозволяє кримчанам з громадянством України займати державні і муніципальні посади в органах влади Росії. Йдеться про жителів півострова, які після окупації Криму отримали російський паспорт, але через «незалежні причини не змогли оформити вихід з українського громадянства» відповідно до законодавства України.

Співавтор законопроекту, глава комітету з державного будівництва і законодавства Держдуми Павло Крашенінніков зазначає, що він підготовлений з метою «недопущення обмеження прав жителів Криму і Севастополя на заміщення державних і муніципальних посад», повідомляє прес-служба нижньої палати парламенту Росії.

Крашенінніков нагадав, що Конституція РФ встановлює заборону на наявність іноземного громадянства або дозволу на проживання за кордоном для ряду посад, в тому числі щодо членів уряду, депутатів Держдуми, сенаторів РФ, суддів, прокурорів, уповноваженого з прав людини в РФ, співробітників ФСБ і інших.

«Оскільки для жителів Криму і Севастополя існують складності з оформленням відмови від українського громадянства, законопроектом пропонуються зміни до законодавства, відповідно до яких кримчани, визнані російськими громадянами в результаті возз’єднання Криму з Росією в 2014 році, які подали заяву про відмову від громадянства України, але не змогли його припинити, визнаються громадянами Росії без іноземного громадянства», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим, вказується в законопроекті, громадянин Росії, який визнаний на території РФ громадянином, що не має громадянства іноземної держави, але при цьому відповідно до законодавства України є українським громадянином, має право заміщати державні та муніципальні посади, посади державної і муніципальної служби.

«Таким чином, норми законодавства, що встановлюють обмеження на заміщення державних і муніципальних посад, посад державної і муніципальної служби для осіб, що мають громадянство іноземної держави, не поширюватимуться на жителів Криму і Севастополя, які після возз’єднання Криму з Росією з незалежних від них причин не змогли відмовитися від українського громадянства. Ухвалення законопроекту дозволить забезпечити право зазначених громадян на проходження державної, муніципальної служби, заміщення державної, муніципальної посади», – зазначив Крашенінніков.

Нагадаємо:

  • У вересні 2015 року заступник керівника Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко повідомив, що після окупації Криму жителям півострова було видано понад 2 мільйони російських паспортів.
  • 4 червня 2020 року «Кримське прикордонне управління ФСБ» попередило, що кримчани, які мають українське і російське громадянство, можуть перетинати адмінкордон з окупованим Кримом, який Росія вважає «державним кордоном РФ», лише за російським паспортом. За спробу використати український паспорт передбачені адмінштраф і відмова у виїзді.
  • Прокурор АРК і Севастополя Ігор Поночовний заявив, що паспорти РФ, які російська окупаційна «влада» примусила отримувати кримчан, потрібно сприймати лише як засіб для забезпечення необхідних умов проживання у Криму на період окупації. Ніякого покарання за наявність цього паспорта, виданого в Криму громадянинові України, немає.