У Росії суд відновив термін апеляції на рішення про знесення храму ПЦУ в Євпаторії

Новини
Дерев'яний храм ПЦУ «Неопалима купина» в Євпаторії Фото: RFE/RL

У російському Краснодарі касаційний суд поновив строк на апеляційне оскарження рішення «Євпаторійського міського суду» про знесення храму Православної церкви України (ПЦУ) в окупованій Євпаторії.

Про це повідомив адвокат, правозахисник і засновник проекту JustCraft Сергій Заєць у Facebook.

«Касаційний суд у Краснодарі поновив строк на апеляційне оскарження рішення про знесення храму ПЦУ у Євпаторії. Це ще не остаточна перемога, в апеляції може бути всіляке, але приємна новина – це точно», – написав Заєць.

Як повідомлялось, 18 березня 2021 року в Криму «Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим» зажадало від Кримської єпархії Православної церкви України демонтувати храм «Неопалима Купина» в Євпаторії до 24 березня.

Нагадаємо:

  • У листопаді 2019 року окупаційний «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році. «Суд» задовольнив позовну заяву «адміністрації Євпаторії» до Громади в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина», Управління Кримської Єпархії Української православної церкви «про звільнення муніципальної земельної ділянки та проведення робіт з демонтажу зведеної будови».
  • 23 липня 2020 року архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент отримав постанову так званої «служби судових приставів Криму» про знесення церкви ПЦУ в Євпаторії у п’ятиденний термін. Площа ділянки, яку окупаційна адміністрація вимагає звільнити, усього 30 кв. м.