Курс рубля в РФ впав на тлі повідомлень про нові санкції США

Адміністрація президента США Джо Байдена готова ввести нові санкції проти РФ у відповідь на передбачувані неправомірні дії, включаючи злом SolarWinds і спроби зірвати вибори в США. Курси долара і євро різко виросли на торгах Московської біржі після того, як американські засоби інформації повідомили про плани США ввести санкції.

Станом на ранок 15 квітня курс долара виріс до понад 77 рублів, а євро – до 92,3 руб. Обидві валюти подорожчали більш ніж 1,5%.

За інформацією The New York Times, нові санкції повинні торкнутися і суверенного боргу РФ.

«Санкції, як видно, будуть жорсткіше, ніж попередні спроби покарати Росію за втручання у вибори, вони можуть бути націлені на суверенний борг країни», – пише видання.

Газета нагадує, що в лютому радник президента з національної безпеки Джейк Салліван попереджав, що «це будуть не просто санкції», вони будуть включати «поєднання видимих ​​і невидимих ​​інструментів».

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що нові обмежувальні заходи можуть торкнутися близько 10 російських представників і 20 юридичних осіб. Не виключено, що США оголосять про висилку з країни близько 10 російських представників, включаючи дипломатів.

Видання Politico повідомляє, що в новий список санкцій не потраплять обмеження щодо газопроводу «Північний потік – 2». Незважаючи на те, що Байден назвав «Північний потік – 2» «поганою угодою для Європи», він бажає зміцнити відносини США з Берліном, який лобіює у Вашингтоні продовження будівництва газопроводу.

Детально про те, як санкції США, ЄС і України впливають на сектори економіки окупованого РФ Криму і які схеми їх обходу придумали росіяни, читайте і дивіться в матеріалах спецпроекту Центру журналістських розслідувань «Як працюють кримські санкції».

Нагадаємо:

  • 2 березня 2021 року міністерство фінансів США запровадило санкції проти сімох російських урядовців, проти п’ятьох з яких ЄС і Великобританія раніше запровадили санкції за їхню роль в отруєнні Навального, і двох, проти яких ЄС запровадив санкції у відповідь на арешт і ув’язнення Навального. Міністерство торгівлі США додло 14 юридичних осіб до санкційного списку через їх діяльність із поширення і підтримки російських програм зброї масового знищення та хімічної зброї.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine