ФОП Лук’ян замовляє в Китаї інструменти з ТМ Phiolent, не маючи прав на торговельну марку, які продаються в Україні

Вінницький підприємець Михайло Лук’ян замовляє виробництво в Китаї електроінструментів Phiolent, не маючи прав на цю торговельну марку - вона належить ПАТ «Завод «Фіолент» в окупованому Криму. У 2018 році Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зупинило передачу прав власності Лук’яну на ТМ Phiolent. Однак електроінструмент з цим та іншими брендами захопленого Росією заводу вільно продаються в Україні. 

ПАТ «Завод «Фіолент» Фото: integral-russia.ru

Про це повідомляється у  відеоблозі   Микити Панасенка «Заборонений «Фіолент» в Україні: люди і поставки», де показані схеми поставок електроінструментів під різними торговельними марками, що належать ПАТ «Завод «Фіолент». 

У 2016 році Михайло Лук’ян, підприємець із Вінниці за нез’ясованих обставин отримав права на торговельні марки «Фиолент» і «Фиолент Мастер», хоча їх власник – ПАТ «Завод «Фіолент» – з 2015 року знаходився під санкціями РНБО України.

У 2018 році Лук’ян намагався отримати право власності на ще одну торговельну марку – Phiolent. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зупинило передачу прав на товарний знак, оскільки до ПАТ «Завод «Фіолент» були застосовані санкції. У листі Мінекономіки вінницькому патентному повіреному Ігорю Шевченку повідомляється, що санкціями передбачено  обмеження права користування та розпорядження майном, відтак документи на перехід прав на ТМ було повернуто. 

Лист_про_мораторiй_Св.51554_Phiolent.

 

За даними «Укрпатенту»,  ТМ Phiolent і досі володіє Публічне акціонерне товариство «Завод «Фіолент», де 50 % + 1 акція належить державі Україна в особі Фонду державного майна.

Однак це не заважає ФОП Лук’ян М.Ф. замовляти виготовлення інструменту під цією маркою у Китаї, а потім, уже від імені начебто китайських виробників отримувати на електроінструменти Сертифікати відповідності, з якими ці товари і розходяться українськими інтернет і звичайними магазинами.

На упаковці електроінструменту під торговою маркою Phiolent, який продається в Україні, вказано, що виготовлений він на замовлення ФОП Лук’ян М.Ф. Завод-виробник не вказаний – тільки адреса у Китаї. На гарантійному талоні стоїть штамп і адреса сервісного центру «Торговий дім «Укрсервіс» у Вінниці. Однак такої юридичної особи не існує. А є ТОВ «Компанія «Укрсервіс», власником і директором якої є все той же Михайло Федорович Лук’ян.

За даними американського сервісу ImportGenius, який акумулює відкриті дані про перевезення вантажів морським транспортом, у 2019 році Михайло Лук’ян імпортував із Китаю прилади та частини до електроінструментів під торговельною маркою Phiolent, виробником яких вказана компанія Ningbo Liangye Electric Appliances Co., LTD. Зокрема, були поставлені електричні блоки-модулі для шурупокрута без вказання моделі, однак її можна визначити за буквено-цифровим відповідником – CDS2020 BL. Пошук видає дриль-шурупокрут ТМ Phiolent, який продається у найбільших інтернет-маркетах країни (з додатковим кодом ДША 2020-Б).

Ningbo Liangye Electric Appliances знаходиться в місті Yunlong (Юньлун), недалеко від порту Нінбо. Займається виробництвом акумуляторних електроінструментів та подальшим їх продажем. При цьому на сайті «Укрсервісу» розміщено Сертифікат відповідності на електроінструменти ТМ Phiolent, де виробником вказані інші китайські компанії  –  ANHUAI Co., LTD як агента Nanhai Lihao Electric wWork Co., Ltd. 

Нагадаємо:

  • Сімферопольський «Завод «Фіолент» уже восьмий рік працює в окупації,  виконуючи державне оборонзамовлення РФ. З 2015 року він перебуває під санкціями РНБО України і з 2019-го — під санкціями США. Торговельні операції з окупованим Кримом уряд України припинив ще у 2015 році. Поза тим, мало не в кожному українському інтернет-магазині чи звичайному маркеті можна придбати електроінструменти з «фіолентівським» брендом. Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Великий шовковий шлях ФОПа Лук’яна» з’ясував, кому належать усі «фіолентівські» ТМ і хто замовляє виробництво інструментів у Китаї та імпортує з Росії.
  • З 2014 по 2019 рік Михайло Лук’ян імпортував в Україну «фіолентівські» інструменти, а також продавав їх за кордон.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine