Байден в своїй промові про РФ: «Ми могли піти далі, але я вирішив цього не робити»

Президент США Джо Байден зробив заяву з приводу введення нових санкцій щодо РФ за втручання в американські вибори, кібератаки і ескалацію конфлікту з Україною.

Президент США Джо Байден Фото: AP

«Дві найбільші країни турбуються про глобальну стабільність. Ми з Путіним несемо значну відповідальність за спрямування цих відносин в потрібному руслі», – сказав він.

Президент США нагадав, що під час виборів ясно дав зрозуміти, що буде реагувати на всі спроби втручання в процес.

«Ми не можемо дозволити іноземним державам порушувати наш демократичний процес. Я заявив, що якщо буде втручання у вибори, я буду реагувати відповідним чином», – сказав Байден.

Він зазначив, що коли Путін подзвонив в січні, щоб привітати його з обранням президентом, він сказав йому, що буде розглядати всі наявні дані, щоб визначити роль РФ в цьому процесі.

«Коли він минулого тижня подзвонив мені, я сказав, що ми прийшли до висновків про втручання в наші вибори», – сказав Байден.

«Я дав зрозуміти Путіну, що ми могли б піти і далі, але я прийняв рішення цього не робити. Я вирішив, що необхідна пропорційна відповідь. США не зацікавлені в ескалації з РФ, ми хотіли б, щоб у нас були стабільні передбачувані відносини, але якщо РФ продовжить втручатися в нашу демократію, я готовий реагувати належним чином», – сказав президент США.

Він зазначив, що Росія і США «можуть працювати разом» і нагадав про продовження нового договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-III), який обмежує кількість американської і російської стратегічної ядерної зброї.

Байден сказав, що запропонував Путіну зустрітися цього літа в Європі. «Наші співробітники обговорюють цю можливість», – сказав він і додав, що США і РФ «могли б запустити стратегічний діалог в області безпеки».

«Крім того я дав зрозуміти Путіну, що США продовжують підтримувати наших союзників в Європі. Ми будемо в цьому непохитні. Я висловив заклопотаність нарощуванням Росією її військових сил на кордоні з Україною і в окупованому Криму», – сказав Байден. Він зазначив, що підтвердив підтримку США територіальної цілісності і незалежності України.

«Прийшов час провести деескалацію цього конфлікту. Ми повинні рухатися вперед, ведучи вдумливий діалог. США готові продовжувати конструктивно рухатися вперед. Головне, що я хочу сказати: ми зацікавлені у співпраці з РФ, але якщо РФ буде порушувати інтереси США, ми будемо реагувати належним чином, ми будемо захищати наш народ, наших союзників, наші інститути», – сказав Байден.

  • 16 квітня 2021 року Президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine