Україна хоче придбати два тральщики у Великої Британії

Новини
Мінний тральщик EML Admiral Cowan (M313) ВМС Естонії, колишній HMS Sandown (M101) Королівських ВМС Великої Британії Фото: FleetMoon

Україна веде перемовини про придбання двох протимінних тральщиків у Великої Британії для українських Військово-Морських Сил.

Про це повідомляє Мілітарний.

Фінансування проєкту заплановано з кредитних коштів наданих Об’єднаним Королівством на розвиток ВМС ЗС України.

Для потреб українського флоту планують придбати протимінні кораблі типу Sandown, що увійшли до складу флоту Великої Британії у період з 1989 по 2001 роки.

Водотоннажність тральщика складає 450 тонн (повна), довжина – 52,6 метрів, ширина – 10,5 метрів, осадка – 2,4 метрів. Максимальна швидкість складає до 13 вузлів на дизельній силовій установці і до 6,5 вузлів на електричній. Екіпаж – 34 осіб.

Тральщик озброєний 30-мм бойовим модулем та трьома кулеметами калібром 12,7 мм. Спеціальне обладнання: автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS

На початку 1990-х Саудівська Аравія замовила три таких тральщика для себе.

Військово-Морські Сили Естонії мають у своєму складі три таких мінних тральщики: EML Admiral Cowan (M313), EML Sakala (M314) та EML Ugandi (M315). У складі Королівського ВМФ Великої Британії вони носили назви HMS Sandown (M101), HMS Inverness (M102) та HMS Bridport (M105) відповідно.

Флагман типу – HMS Sandown (M101) увійшов до складу британського флоту 9 червня 1989 року та неодноразово брав участь в операціях НАТО, у 2005 році він був виведений зі складу флоту.

У січні 2019 року на підприємстві Babcock International в Файфі, Шотландія (Велика Британія) завершено докування естонського мінного тральщику EML Admiral Cowan (M313), під час якого він пройшов модернізацію.

Було встановлено нову гідроакустичну станцію Thales Sonar 2193, модернізовано навігаційну систему, встановлено нову систему управління Thales M-CUBE, а також проведені інші модернізації та ремонти.

Нагадаємо:

  • Велика Британія та Україна домовилися про спільне виробництво ракетних катерів для українських Військово-Морських Сил. 7 жовтня міністр оборони України Андрій Таран і державний секретар із питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах. Документ було підписано в присутності Володимира Зеленського, який перебував з офіційним візитом у Великій Британії.
  • За інформацією Офісу президента, документ передбачає, що Велика Британія допоможе переоснастити Військово-Морські Сили України сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО і будуть здатні закрити потребу в кораблях такого класу в Чорному та Азовському морях. Для фінансування цих робіт уряд Великої Британії надасть позику на десять років на суму до 1,25 млрд британських фунтів. Україна матиме можливість спостерігати та навчатися під час побудови перших кораблів у Британії паралельно з модернізацією власного суднобудування, яке забезпечить будівництво наступних кораблів вже в Україні. Кошти підуть також на будівництво портової інфраструктури для базування кораблів в Очакові.
  • Перший ракетний катер, спроєктований у Великій Британії для ВМС ЗС України, закладуть на початку 2022 року. Роботи відбуваються у рамках підписаного раніше меморандуму між Об’єднаним Королівством і Україною про переоснащення ВМСУ