Авіакомпанія з ОАЕ відшкодувала Україні 3,7 млн грн за використання повітряного простору над Чорним морем

Авіакомпанія Об’єднаних Арабських Еміратів відшкодувала Україні 3,7 млн грн за здійснення польотів у Сімферопольському районі польотної інформації, який включає повітряний простір над суверенною українською територією та над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делеговано Україні міжнародними договорами.

Фото: iStock

Про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Як зазначається, прокуратурою автономії у ході досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактами порушення правил міжнародних польотів (ст. 334 КК України), до Господарського суду Київської області пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України до авіакомпанії Об’єднаних Арабських Еміратів про стягнення заборгованості у сумі 3 719 843 гривень.

«Повітряними суднами вказаної іноземної авіакомпанії були здійсненні польоти у Сімферопольському районі польотної інформації, який включає повітряний простір над суверенною територією України та над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делеговано Україні міжнародними договорами. При цьому встановлені, відповідно до законодавства України, норм ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації) та правил Євроконтролю, аеронавігаційні збори за користування повітряним простором України авіакомпанією сплачені не були», – зазначили у відомстві.

Під час розгляду господарським судом позовної заяви авіакомпанія добровільно сплатила заборгованість у повному обсязі.

У прокуратурі зазначили, що наразі на розгляді Господарського суду Київської області знаходиться ще 4 позовні заяви прокуратури АР Крим та Севастополя до іноземних авіакомпаній про стягнення заборгованості за надані аеронавігаційні послуги на загальну суму понад 1 млн. грн.

«Пред’явлення прокуратурою АР Крим та м. Севастополя зазначених позовів обумовлено необхідністю забезпечити стабільність функціонування об’єкту державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки України, виконання взятих державою на себе обов’язків за Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, щодо належного здійснення аеронавігаційного обслуговування повітряних суден та гарантування безпеки повітряного простору», – наголосили у відомстві.

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.
  • 10 лютого 2021 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що Україна сподівається на підтримку НАТО у моніторингу повітряної ситуації вздовж кордону з Росією та пропонує використовувати для повітряних операцій Альянсу повітряний простір у Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ), що включає повітряний простір над суверенною територією України та над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делеговано Україні міжнародними договорами.
  • В Украерорусі пояснили, що Україна пропонує НАТО використовувати для своїх повітряних операцій повітряний простір у Сімферопольському РПІ, що включає в себе західні райони Чорного моря над островом Зміїний і біля Одеського узбережжя. Про польоти над окупованим Кримом мова не йде, оскільки повітряних простір над ним залишається забороненим для використання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine