Навчання територіальної оборони на Херсонщині коштували обласному бюджету 1,2 мільйона гривень

На навчання тероборонівців у квітні обласний бюджет витратив 1,2 мільйона гривень. Це вдвічі менше за заплановану суму. В ХОДА заявляють про економію коштів, що, однак, ніяк не вплинуло на якість проведених заходів.

Про це IPC-Херсон розповів заступник Голови ХОДА Вадим Чабан.

“З 7 по 16 квітня було проведено позапланові навчання територіальної оборони в нашій області. Нами була заявлена вимога на фінансування з обласного бюджету у розмірі 2,5 мільйона гривень. Депутати обласної Ради підтримали надання цієї суми, та фактично ми витратили вдвічі менше. Це з урахуванням видатків на перебування військовослужбовців на місцях дислокації та видатків на транспортування. Остаточно акти виконаних робіт ми отримаємо трохи пізніше, але, завдяки вірній логістиці та досвіду в організації подібних навчань, ці кошти витрачались економно. Не зважаючи на економію – всі завдання, що ставились на цих навчаннях, було виконано”, – повідомив Чабан.

Також, за словами заступника Голови ХОДА, навчання Тероборони на Херсонщині частково співфінансувались і з державного бюджету, проте ця сума не розголошується.

Головним завданням, покладеним на Територіальну оборону, в Херсонській державній адміністрації називають охорону стратегічно важливих об’єктів на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом у разі введення на території області військового стану.

Також під час навчань відпрацьовувались взаємодія між розгорнутими підрозділами та заходи швидкої мобілізації у випадку зовнішньої агресії.

7 квітня стартували позачергові навчання Територіальної оборони на Херсонщині. В цілому до проведення підготовки підрозділів ТрО за останні три роки залучено та підготовлено близько 6 тис. військовозобов’язаних в Херсонській області.

  • Під час робочої поїздки до Херсонської області президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо безпекової ситуації на адміністративній межі з окупованим Кримом, а також у Херсонській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській та Донецькій областях. За результатами наради Зеленський доручив секретареві РНБО підготувати найближчим часом засідання Ради національної безпеки і оборони.
  • Росія вчергове бряцає зброєю. Перекидає військових і техніку на кордон з Україною і на тимчасово окуповані нею території. У двох південних областях України проводяться позачергові навчання підрозділів територіальної оборони. І це не може не тішити. Але серед бійців тероборони Херсонщини є і особи із відкритою або латентною проросійською позицією. На Херсонщині збори підрозділів тероборони вже майже традиційні, адже область межує з тимчасово окупованим Кримом і має велике стратегічне значення. Як для України – в плані оборони, так і для Росії – в плані агресивної гібридної війни.
  • ЦЖР не міг не звернути увагу на деяких бійців територіальної оборони – відомих на Херсонщині людей, чия позиція може свідчити про протилежні завданням тероборони наміри. Деталі – в сюжеті Альони Ніколової та Петра Коберника Тероборона Херсонщини: соратники Киви – Медведчука
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine