Окупанти зобов’язали при в’їзді в Крим робити два тести ПЦР і оприлюднити результат в російському реєстрі

З 1 травня посилено санітарно-карантинний контроль за прибулими на територію окупованого Криму.

КПВВ «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом Фото: kmu.gov.ua

Про це повідомила телеканалу «Міллет» керівник «управління Роспотребнадзору у Криму і Севастополі» Наталя Пеньковська.

За словами Пеньковської, до «іноземних громадян належать і громадяни України, які перетинають адміністративну межу з півостровом».

«Всі, хто в’їжджає з-за меж Російської Федерації, мають (двічі) здати тест ПЛР на нову коронавірусну інфекцію, упродовж перших п’яти днів після перетину держкордону Російської Федерації з інтервалом не менше, ніж доба, і свої результати завантажити на єдиний портал державних послуг. Особа, яка в’їжджає на територію Російської Федерації, громадянин Росії, заповнює анкету, завантажує її на портал держпослуги, і туди ж надалі завантажуються результати її тестування», – повідомила Пеньковська.

Кабінет міністрів дозволив проводити тестування на коронавірус осіб, що прибувають з території окупованого Криму і ОРДЛО, не лише методом ПЛР, а й за допомогою експрес-тесту на визначення антигена.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Мінреінтеграції намагається отримати для фінансування свого держпідприємства «Реінтеграція і відновлення» гроші, передбачені в бюджеті на програму підтримки політв’язнів Кремля. Суть цієї оборудки докладно розкрито у публікаціях «Резніков і Шмигаль перекинули гроші політв’язнів на утримання ДПшки Мінреінтеграції» та «ДеПешка Мінреінтеграції забере 6,5 млн грн з програми підтримки політбранців».

Нагадаємо:

  • У Луганській області на КПВВ «Станиця Луганська» почав працювати пункт тестування на COVID-19, в якому громадяни, що перетинають лінію розмежування, можуть отримати результати тесту за 24-48 годин в залежності від суми оплати. Також на КПВВ обладнані три точки доступу Wi-Fi, що значно полегшить громадянам установку мобільного додатка «Дій вдома» для проходження самоізоляції.
  • З 2014 року, після окупації Криму Росією, вільну територію України та півострів розділяє адмінмежа з двома пунктами пропуску по обидва боки – українськими та російськими. Законно потрапити на окуповану територію можна лише через три українські контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ): «Чонгар», «Каланчак» та «Чаплинка». Щороку в обидва боки через них проходить 2,5 млн громадян. Це дорівнює кількості мешканців довоєнного півострова.
  • Детальніше – в сюжеті ЦЖР КПВВ на адмінмежі з Кримом: Дорога без кінця.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine