Степанов заявив про завершення третьої хвилі пандемії в Україні, завтра не буде «червоних» областей

Новини
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: moz.gov.ua

В Україні завершилася третя хвиля пандемії коронавірусу. Від завтра із «червоної» зони карантину вийде остання – Сумська область. Однак не варто розсляблятися і тому необхідно продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил, особливо на вихідних.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

«Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з «червоним» рівнем епіднебезпеки», – написав Степанов.

Він додав, що 7 травня відбудеться засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, і вже 8 травня Сумська область вийде з «червоної» зони.

«Це були надзвичайно складні 2 місяці. Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем. За кожне життя боролися, як на війні. За що величезна шана й подяка нашим медикам … На превеликий жаль, на цій ковідній війні не обійшлося без втрат. Третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Адже величезна кількість хворих спровокувала велику кількість смертей», – зазначив міністр.

Він вказав, що на піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії.

«Але ми впоралися. Подолали чергову хвилю COVID-19, але поки не вірус. Тому зараз надзвичайно важливо не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних. Ми всі з дитинства звикли, що травневі свята – це пікніки, великі компанії друзів і родичів і шашлики на природі. Сам так люблю. Але жодні «шашлики» не вартують життя і здоров’я. Тому побережіть себе, адже вірус тільки й чекає, коли ви знімете маску», – наголосив Степанов.

Нагадаємо:

  • 17 лютого 2021 року Кабмін схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.
  • 21 квітня 2021 року Кабінет міністрів продовжив до 30 червня режим надзвичайно ситуації в Україні через пандемію коронавірусної інфекції.