Брифінг прокурора АРК і Севастополя Ігоря Поночовного (трансляція)

В Києві проходить брифінг керівника прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного на тему: «Геноцид кримськотатарського народу 1944 року – злочин, який повторюється знову».

Ігор Поночовний, прокурор АР Крим та Севастополя Фото: investigator.org.ua

Трансляцію заходу веде прокуратура АРК та Севастополя.

У ході брифінгу будуть обговорюватись питання: у чому полягає специфіка вчинення особливо тяжкого злочину 1944 року, чому важливо відновити історичну справедливість по відношенню до цілого народу та надати юридичну оцінку злочинним діям радянської влади.

«Депортація 1944 року – геноцид кримськотатарського народу. Проте, історія повторюється, а репресивна машина окупаційної влади останні 7 років цілеспрямовано переслідує кримськотатарське населення півострова з тією ж метою», – зазначили у прокуратурі.

Як повідомлялось, 18 равня в Україні і в окупованому Криму вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Однак через пандемію коронавірусу цього року не проводяться масові меморіальні заходи до 77-х роковин злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з їх історичної Батьківщини – Кримського півострова.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine