У Криму окупанти провели «обстеження» будинку громадянського журналіста Зідана Аджікелямова

В окупованому Криму 19 травня співробітники поліції і ФСБ провели «обстеження» в формі обшуку будинку кореспондента громадського об'єднання «Кримська солідарність» Зідана Аджікелямова в селищі Совєтський, Совєтського району. Після завершення процесуальних заходів силовики поїхали. Цивільного журналіста не затримували і не обмежували в свободі пересування.

Громадський журналіст Зідан Аджікелямов Фото: Facebook Лутфие Зудиева

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Активісти розповіли, що в будинок до Зідана Аджікелямову приїхали з процесуальними заходами кілька співробітників поліції і співробітники ФСБ. У будинку його батьків також працювали співробітники поліції.

«Обстеження» будинку проводилося на підставі постанови «Совєтського районного суду».

«9.15 ранку. Співробітники поліції і ФСБ залишили домоволодіння Зідана Аджікелямова. Він не затриманий і в свободі пересування не обмежений», – повідомили пізніше активісти.

За словами Зідана Аджікелямова, дії силовиків можуть бути пов’язані з пошуком дітей убитого 11 травня співробітниками ФСБ громадянина Узбекистану Набі Рахімова, яких в день депортації їх матері Сохіби Бурханової з Криму не знайшли і не можуть доставити в спеціальні дитячі установи органи опіки та правоохоронні органи.

Російські поліцейські біля будинку Зідана Аджікелямова, смт Совєтський, 19.05.2021 Фото: Facebook Крымская солидарность

Зідан Аджікелямов – автор і ведучий програми «Кримське питання», журналіст і оперативний кореспондент «Кримської солідарності». Він батько чотирьох неповнолітніх дітей.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2021 року в Криму в селі Дубки біля Сімферополя пройшов обшук в недобудованому будинку кримських татар. Там знаходився громадянин Узбекистану Набі (Аюб) Рахімов, в будинку якого в селі Завітному Совєтського району вранці російські силовики також провели слідчі заходи. Пізніше стало відомо, що Рахімов був убитий під час обшуку, який проводили співробітники ФСБ в супроводі бійців спецпідрозділу «Альфа», які брали будинок штурмом. Власника будинку, де проходив обшук – Сейдамета Гафарова силовики затримали.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine