Мінреінтеграції: Кримськотатарський телеканал ATR отримає фінансування з держбюджету

Кримськотатарський телеканал ATR, який переїхав до Києва після заборони на мовлення в окупованому Криму, отримає фінансування з держбюджету України на суму 24,987 млн грн.

Фото: Twitter ATR

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих регіонів України.

«3 червня 2021 було оголошено про проведення закупівель на суму 24,987 млн гривень на створення та розповсюдження інформаційного продукту на телебаченні кримськотатарською і, при необхідності, на інших мовах для аудиторії корінних народів. Закупівлі проведено із застосуванням переговорної процедури, що обгрунтовано відсутністю конкуренції з технічних причин. Зокрема, згідно з листом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, єдиним каналом, що здійснює мовлення кримськотатарською мовою на територію АР Крим та м. Севастополь є канал ATR (юридична особа ТОВ «ТЕЛЕВІЗІЙНА КОМПАНІЯ «АТЛАНТ-СВ»). Власне, ATR і став переможцем закупівель», – йдеться в повідомленні.

У Мінреінтеграції зазначили, що 22 квітня було оголошено перший тендер для ТРК, що здійснюють мовлення на території тимчасово окупованих Росією АР Крим та м. Севастополь.

18 травня, Мінреінтеграції за результатами закупівель підписало угоду з кримськотатарським дитячим каналом «ЛЯЛЄ» (Lale) на створення та поширення інформаційного продукту кримськотатарською та, за потреби, іншими мовами для дитячої аудиторії.

Вартість угоди згідно із результатом закупівель становить 3 млн грн.

Нагадаємо:

  • З 1 квітня 2015 року єдиний в світі кримськотатарський телеканал ATR припинив аналогове мовлення на території окупованого Криму, оскільки йому не видали російську ліцензію.
  • 17 червня 2015 року телеканал ATR і дитячий телеканал Lale відновили своє мовлення в Києві.
  • Телеканал ATR входить в медіахолдинг ATR, що належить кримськотатарському бізнесмену, одному з координаторів Громадянської блокади Криму Ленуру Іслямову. До медіахолдингу також входить дитячий телеканал Lâle, радіо Meydan, що віщає на Крим, онлайн-газета 15minut.org і видавництво Qartbaba production.
  • За даними Єдиного реєстру юридичних осіб Мін’юсту України, засновниками ТОВ ТК «Атлант СВ» є бізнесмен, координатор «Громадянської блокади Криму» Ленур Іслямов, голова Меджлісу кримськотатарського народу  Рефат Чубаров, а також зареєстровані в АР Крим Мавіле Ісмаїлова і Іса Хайбуллаєв.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine