Рада може прийняти закон про корінні народи до кінця поточної сесії – Корнієнко

Верховна Рада може прийняти за основу та в цілому поданий президентом законопроект №5506 про корінні народи до кінця поточної сесії парламенту. Він входить до пакету законів, які потрібно прийняти до саміту Кримської платформи, який відбудеться в кінці серпня.

Фото: 15minut.org

Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

«Законопроект про корінні народи потрібно до Кримської платформи прийняти. Думаю, до кінця поточної сесії буде. Ми хотіли б за основу і в цілому. Начебто є консенсус, там усі не проти», – сказав Корнієнко.

Законопроєкт №5506 «Про корінні народи України» законодавчо закріплює, що корінними народами в Україні є кримські татари, караїми, кримчаки.

«У проєкті акта дається визначення поняттю «корінний народ України», згідно з яким – це автохтонне етнічне співтовариство, яке сформувалося на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлення себе корінним народом України, становить етнічну меншину в складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Згідно з цим визначенням проєктом акта пропонується встановити, що корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Серед основоположних прав корінних народів України проєктом закону гарантуються культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

Також законопроєктом корінним народам України визначено гарантії правового захисту від будь-яких дій, спрямованих на: позбавлення ознак етнічної приналежності і цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей; виселення або примусове переміщення з місць компактного проживання в будь-якій формі; примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі; заохочення або розпалювання расової, етнічної або релігійної ненависті, спрямованої проти них.

Нагадаємо:

  • 18 травня 2021 року Меджліс кримськотатарського народу у своєму зверненні до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу закликавпрезидента Зеленського як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина до законодавчого забезпечення відновлення колективних прав кримськотатарського народу.
  • 18 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України», який входить до пакету законів, які треба ухвалити до саміту Кримської платформи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine