Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України»

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України», який входить до пакету законів, які треба ухвалити до саміту Кримської платформи.

Про це президент повідомив у зверненні з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

«Сьогодні я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроєкт «Про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали тридцять років, вісім скликань Верховної Ради і всі попередні президенти», – сказав Зеленський.

«Коли окупант забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, Україна на найвищому рівні закріплює права кримських татар. Це потужний сигнал для всіх — українці та кримські татари сьогодні єдині в боротьбі за повернення наших земель», – прокоментував рішення президента народний депутат України, співголова міжфракційного об’єднання «Кримська Платформа» Рустем Умеров.

18 травня 2021 року Меджліс кримськотатарського народу  у своєму зверненні закликав президента Зеленського як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина до законодавчого забезпечення відновлення колективних прав кримськотатарського народу. 

Текст законопроєкту на сайті Верховної Ради України на момент публікації новини відсутній.

Як повідомлялось, 18 травня в Україні і в окупованому Криму вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Однак через пандемію коронавірусу цього року не проводяться масові меморіальні заходи до 77-х роковин злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з їх історичної Батьківщини – Кримського півострова.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
  • Парламентське міжфракційне об’єднання «Кримська платформа» розробляє пакет законопроектів, що стосуються тимчасово анексованого півострова, розглянути які Верховна Рада планує до 18 травня і 23 серпня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine