Міноборони передає на приватизацію свої готелі в Львові, Кривому Розі та Києві – заступник глави ОП Тимошенко

Міністерство оборони України передає три готелі, які належать до сфери його управління, Фонду державного майна (ФДМ) для подальшої приватизації. Йдеться про готелі «Власта» у Львові, «Братислава» в Кривому Розі та «Козацький» у Києві.

Готель «Козацький», Київ, Майдан Незалежності Фото: vts.org.ua

Про це повідомив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко, виступаючи на всеукраїнському форумі «Україна 30. Економіка без олігархів» у Києві 16 червня, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію заходу.

«Готель «Власта» у Львові, готель «Братислава» в Кривому Розі та готель «Козацький» у Києві. Всіма цими готелями володіє Міністерство оборони України. Навіщо взагалі міністерству оборони готелі, які є для нього неприбутковими? Адже ми подивилися, що прибутками там взагалі не пахне. Що з ними робити? – Їх треба передавати до Фонду державного майна і далі віддавати на приватизацію і держава заробляє з цього кошти. Саме це і відбулося вчора. Дякуємо міністру оборони, листи вже направлено до Фонду держмайна, і я сподіваюся, що найближчим часом ми побачимо, що ці об’єкти підуть на приватизацію», – сказав Тимошенко.

Готель «Власта», Львів Фото: lviv.virtual.ua

Готель «Братислава», Кривий Ріг Фото: vts.org.ua

Нагадаємо:

  • У квітні 2021 року проект «Марлін», який досліджує і розкриває неефективні витрати органів публічної влади, зосереджуючись на обороні і ОПК, повідомив, що державні готелі, які належать до сфери управління Міноборони України, з року в рік занепадають та працюють у збиток, однак відомство відмовилося передавати їх на приватизацію як непрофільні активи. Зокрема, готель «Козацький», що знаходиться у центрі Києва на Майдані Незалежності, прозвітував за 2020 рік про чисті збитки на суму 12,2 млн грн. Готель «Власта» у Львові завершив минулий рік із збитком 251 тис грн, готель «Братислава» у Кривому Розі за 9 місяців 2020 року отримав 820 тис грн збитків.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine