Що Путін та Байден говорили про Україну після саміту у Женеві

Президент Росії Володимир Путін і президент США Джо Байден на окремих пресконференціях після саміту 16 червня у Женеві (Швейцарія) повідомили, що в ході зустрічі говорили про Україну. Господар Кремля був більш багатослівним та згадав про неї в контексті можливого вступу до НАТО, Мінських угод та скупчення російських військ біля українського кордону. В свою чергу глава Білого дому висловив незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путин Фото: Mikhail Metzel / TASS

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Радіо Свобода.

«Що стосується України, ця тема порушувалася. Не можу сказати, що дуже докладно, але, наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання на південному Сході України мають лежати Мінські угоди. З приводу вступу можливого України в НАТО, ця тема порушувалася «мазком», тут, мабуть, нічого обговорювати», – сказав президент РФ на пресконференції.

Відповідаючи на питання журналіста, чи прийняв Путін на себе зобов’язання зупинити загрози щодо України, глава Кремля заявив наступне:

«Що стосується зобов’язань щодо України – у нас зобов’язання тільки одне: сприяти реалізації Мінських угод. Якщо українська сторона готова до цього, ми підемо цим шляхом поза всяким сумнівом.

Між іншим, хочу звернути вашу увагу на наступне – ще в листопаді минулого року українська делегація представила свої міркування про те, як вона думає реалізовувати Мінські угоди. Там написано, що, перш за все, треба представити пропозицію з приводу політичної інтеграції Донбасу в українську правову систему і в Конституцію, для цього потрібно внести зміни до самої Конституції, там так прописано.

Друге – кордон між РФ і Україною по донбаській лінії починає займатись прикордонними військами України на наступний день після проведення виборів, стаття 9. Що запропонувала Україна? Вона запропонувала першим кроком повернути Збройні сили України до місць своєї постійної дислокації. Це означає, що війська України мають зайти на Донбас, перше. Друге – вони запропонували закрити кордон між РФ і Україною в цій частині, і третє – вибори провести через три місяці після цих двох кроків.

Не треба бути ніяким юристом, не треба мати спеціальної освіти, щоб зрозуміти, це не має нічого спільного з Мінськими угодами, це повністю їм суперечить. Тому які ж тут додаткові зобов’язання може взяти на себе Росія? Я думаю, що відповідь зрозуміла».

Путін також прокоментував стурбованість США скупченням військ РФ для проведення навчань поблизу кордонів з Україною: «Що стосується навчань. Ми проводимо навчання на своїй території, так, як Сполучені Штати проводять на своїй території. Але ми не проводимо навчань, підтягуючи свою техніку, особовий склад до державних кордонів Сполучених Штатів Америки. На жаль, наші американські партнери роблять це прямо зараз. Тому стурбованість має бути не у американської сторони щодо цього, а у російської. Але це також предмет розмов і з’ясування позицій».

В свою чергу президент США Джо Байден заявив на своїй пресконференції, що Сполучені Штати продовжать незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

«Я передав непорушну прихильність Сполучених Штатів до суверенітету і територіальної цілісності України. Ми домовилися продовжити дипломатичну роботу, пов’язану з Мінськими домовленостями. Я також висловив нашу занепокоєність ситуацією в Білорусі. Він (Путін – ред.) не заперечував мені, але висловив своє бачення», – сказав Байден.

Нагадаємо:

  • 16 червня 2021 року президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели зустріч на віллі Ла Ґранж у Женеві (Швейцарія).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine