У Криму виявлено коронавірус у дітей у вкраденому в України таборі «Артек»

Новини
Фото: artek.org

В окупованому Криму 20 червня виявлено коронавірус у шести дітей, які відпочивали в Міжнародному дитячому Центрі «Артек», вкраденому в України після окупації півострова Росією. Хворих дітей відправили в інфекційну лікарню на лікування.

Про це журналістам повідомив «заступник міністра охорони здоров’я Республіки Крим» Антон Лясковський, передає видання «Крыминформ».

«В « Артеку» були поодинокі випадки, на жаль, виявлені нової коронавирусной інфекції. У зв’язку з цим Росспоживнагляд провів епідрозслідування. Невелика кількість дітей. Більше по контакту, всім надана відповідна допомога. Хочу зазначити, що всі в хорошому стані, немає нікого «важких», ніяких ступенів тяжкості, ні пневмоній поки не виявлено: невеликі ознаки захворювання по типу ГРВІ, але, на жаль, при аналізі була виявлена нова коронавірусна інфекція», – сказав Лясковський.

За даними видання, мова йде про шістьох дітей.

Як повідомив «заступник міністра», дітей, які контактували із зараженими, помістили в обсерватори – на базі санаторію «Прибій» в Євпаторії і в Центральну міську лікарню Армянська на півночі Криму.

«Для того, щоб процес не поширювався, контактні діти, найближче коло, були за їх (Росспоживнагляду – ред.) постановою переведені в обсерватор – поспостерігати і взяти відповідні аналізи. Якщо аналізи будуть негативними, то діти будуть повернуті або в «Артек», або додому», – пояснив Лясковський.

Зараз в «Артеку» проводиться дезінфекція, табір продовжить роботу. «Далі вже на розсуд Росспоживнагляду. Якщо поширення епідпроцесу не буде далі, то чому б і ні – (табір продовжить роботу). Дуже швидко відреагували, Росспоживнагляд тримає на контролі, проводить дезобробку», – зазначив «заступник міністра».

Всього в Криму коронавірус підтверджений у 45 972 осіб, з них у 178 за останню добу. Видужали за весь період 42 262 особи, померли 1 446 осіб.

Нагадаємо:

  • В березні 2015 року окупаційний «уряд» Криму передав у федеральну власність Росії майно Міжнародного дитячого центру «Артек».
  • У квітні 2015 року прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом «націоналізації» МДЦ «Артек» кримською «владою».
  • У вересні 2015 року прокуратура АРК повідомила про підозру у вчиненні злочину так званому «голові Криму» Сергію Аксенову в зв’язку з незаконним заволодінням майном державного підприємства України МДЦ «Артек».
  • У квітні 2016 року Оболонський райсуд Києва наклав арешт на майно «Артека». Печерський районний суд Києва дозволив заарештувати Сергія Аксенова, який є підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом заволодіння і передачі у власність РФ майна, що належить держпідприємству України «МДЦ «Артек».