Комітет ПАРЄ прийняв більшість поправок від української делегації до резолюції щодо порушення прав кримських татар

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з рівності та недискримінації прийняв більшість поправок до резолюції щодо кримських татар від української делегації, які роблять цей документ «суворішим».

Про це повідомила заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

«Комітет ПАРЄ з рівності і недискримінації прийняв більшість правок до резолюції щодо кримських татар від української делегації, які захищала я, а також колеги-депутата з Латвії. Ці правки роблять резолюцію ще суворішою, відзначають політичні причини переслідувань з боку російської окупаційної влади, звертають увагу на переслідування з релігійних мотивів», – зазначила Кравчук.

Водночас вона наголосила, що після голосування назву резолюції буде змінено з нейтральної «Ситуація з кримськими татарами» на «суворішу» – «Порушення прав людини, скоєні проти кримських татар у Криму».

Річна пленарна сесія відбувається 21-24 червня у Страсбурзі в гібридному форматі.

18 травня 2021 року Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Росія переслідує 93 кримських татар за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, ще 15 – позбавлені права на свободу пересування і перебувають під адміністративним наглядом в окупованому Криму.

15 червня 2021 року в Києві правозахисники представили доповідь «Ситуація з правами людини в Криму за 7 років окупації», заснований на інформації про зафіксовані різними міжурядовими та неурядовими правозахисними організаціяім випадках порушень прав людини в незаконно окупованому Росією Криму.

  • 14 січня Європейський суд з прав людини визнав прийнятною для розгляду скаргу України про порушення прав людини в окупованому Росією Криму за незначним виключенням. Цим проміжним, але першим переможним для України рішенням суд переходить до розгляду міждержавної скарги України проти Росії по суті. Після публікації проміжного рішення з’явилися і перші реакції офіційних держорганів Росії, і повідомлення у пропагандистських ЗМІ. Звичайно ж, сповнених маніпуляцій та перекручувань. Адвокат, правозахисник, засновник проєкту JustCraft Сергій ЗАЄЦЬ в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань розповів, у чому суть скарги України до ЄСПЛ по Криму, чого очікувати від розгляду далі, а також розвінчав основні фейки російської пропаганди.
  • Генеральна асамблея ООН 16 грудня ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 18 листопада третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН підтримав проєкт, вже п’ятої поспіль, оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» із закликом посилити міжнародний тиск на Росію з метою змусити її виконувати свої міжнародні зобов’язання як держави-окупанта щодо дотримання прав людини у Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine