Окупанти знову посилили блокування українського радіосигналу на півночі Криму

Новини
Чаплинська телерадіовежа в Херсонській області Фото: Facebook Сергій Костинський

В окупованому Криму ситуація з поширенням українського радіосигналу істотно погіршилася.

Про це свідчать дані Кримської правозахисної групи, яка провела черговий моніторинг ведеться трансляція станцій FM-діапазону на півночі півострова в червні 2021 року.

В ефірі з’явилося підконтрольне Міноборони РФ радіо «Звезда», яке повністю перекрило своїм сигналом частоту українського радіо НВ. Раніше, в березні 2021 року сигнал українських FM-радіостанцій зафіксований в 13 з 19 населених пунктів.

У червні цього року українське мовлення було доступно в 8 населених пунктах з того ж списку. При цьому кількість частот, на яких можна почути українську радіосигнал, теж зменшилася.

Як і раніше неможливо почути українські FM-радіостанції в населених пунктах Солоне озеро, Ермаково, Джанкой, Овочеве.

У населених пунктах Новоолександрівка, Мартинівка, Завіт-Ленінський, Лобанове, Зелена Нива, Красноперекопськ, Армянськ, Ішунь в березні на деяких частотах можна було почути мовлення українських радіостанцій. У червні на деяких радіочастотах в цих населених пунктах чутно одночасне мовлення двох радіостанцій на одній і тій же частоті. В результаті сигнал на цих частотах на даний момент не придатний для прослуховування.

На інших частотах в цих населених пунктах доступний сигнал російських FM-станцій в хорошій якості.

У Вишнівці, Червоноармійському, Придорожньому, Зарічному, Воїнці, Ермаково можна почути тільки по одній українській станції, в Істочному – 2 радіостанції, в передмостові – 5 українських FM-радіостанцій.

Біля КПВВ «Чонгар», на окупованій території півострова, можна послухати програми 8 українських FM-радіо, а біля КПВВ «Чаплинка» – тільки 2 українські радіостанції чутно з боку Криму.

На частоті 99,8 МГц, де раніше можна було зловити сигнал українського радіо НВ, у всіх перевірених населених пунктах зі списку моніторингу тепер мовить підконтрольне Міноборони РФ радіо «Зірка».

Мовлення українських FM з Чаплинки, в північному Криму, заглушають наступні російські радіостанції:

частоту радіо «Культура» 95,3 – радіо «Крим»;
частоту «Перець FM» 96,4 – радіо «Море»;
частоту радіо «Мейдан» 102,3 – «Супутник»;
частоту радіо «Хаят» 103,5 – «Маяк»;
частоту радіо «Промінь» 106,4 – «Ватан СЕДАСЕН».

Мовлення українських FM з Чонгара, в північному Криму, перекривають такі російські станції:
частоту «Українського радіо» 100,7 – радіо «Супутник»;
частоту радіо «Промінь» 102,6 – «Вести»;
частоту «Армія FM» 103 – радіо «Крим»;
частоту «Радіо НВ» 104,1 – радіо «Море»;
частоту «Крим.Реаліі» 105,9 – «Вести»;
частоту радіо «Херсон FM» 107,8 – «Ватан СЕДАСЕН».

Нагадаємо:

  • 17 березня в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечить трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.
  • З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ» г. Киев, 101,4 МГц), радіо «Крим.Реаліі» (ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).
  • 4 липня 2019 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення видати дозволи на тимчасове мовлення на окупованих частинах Донбасу і в окупованому Криму ЗМІ, у яких термін дії попередніх дозволів завершувався.
  • Про те, як Росія глушить український телерадіосигнал на окупованій території Криму і яке обладнання для цього використовується, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Пересувні глушилки українського слова».