Мінкультури виключило Кіркорова зі списку осіб, які загрожують нацбезпеці України, – СБУ передумала

Міністерство культури та інформаційної політики України через тиждень після включення виключило російського співака Філіпа Кіркорова, який називає окупований Крим «російським» та незаконно відвідував півострів, зі списку осіб, які загрожують національній безпеці України. Таке рішення було ухвалене у відповідь на відповідне звернення Служби безпеки України. У спецслужбі заявили, що рекомендували виключити Кіркорова з «чорного списку» через «судові прецеденти».

Киркорову

Філіп Кіркоров в окупованій Керчі 18.08.2019 Фото: fkirkorov / Instagram

Про те що російський виконавець більше не загрожує нацбезпеці України, повідомило Мінкультури.

«Відповідно до нового листа Служби безпеки України, з проханням відізвати попередній лист щодо включення Філіпа Кіркорова до попереднього переліку осіб, що загрожуть національній безпеці України, – МКІП виключає Кіркорова з цього списку», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на підставі звернення СБУ від 25 червня 2021 року № 5/1/1-7000 Мінкультури визнає свій наказ від 22 червня 2021 року № 446 «Про оновлення Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України та його оприлюднення на офіційному вебсайті» таким, що втратив силу.

«Обидва накази, як про включення (Кіркорова до списку – ред.), так і скасування включення, видані на підставі відповідних листів СБУ. Вони згідно до ст.15 закону Про кінематографію передбачають безумовність дій МКІП щодо включення чи виключення громадян іноземних держав з переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці», – наголосили у міністерстві.

У відомстві додали, що включаючи чи виключаючи тих чи інших осіб з переліку Мінкультури здійснює лише адміністративну технічну дію щодо оприлюднення у визначений законодавством спосіб рішення компетентних органів (у даному разі СБУ) щодо кваліфікування дій іноземних громадян, які призводять до їх включення до переліку осіб що становлять загрозу національній безпеці.

«При цьому як причини включення, так і причини виключення осіб зі списку СБУ у своїх листах до МКІП не зазначає», – зазначили у відомстві.

В свою чергу, як повідомили виданню Українська правда в пресцентрі СБУ, спецслужба рекомендувала виключити Кіркорова з переліку осіб, що загрожують національній безпеці України, через наявність «судових прецедентів».

«У зв’язку з роз’ясненням Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) від 24 червня 2021 року, в якому наголошується на наявності судових прецедентів з зазначених питань, Служба безпеки України потребує додаткового опрацювання даного питання», – наголосили у СБУ.

Нагадаємо:

  • 24 червня 2021 року Мінкультри внесло російського співака Філіпа Кіркорова до переліку осіб, які несуть загрозу національній безпеці України. Він назвав український Крим «російським» та незаконно відвідував окупований півострів. У Кіркорова також є звання Народного артиста України.
  • Про те, хто і як формує так званий «чорний список» – перелік іноземних діячів, які створюють загрозу національній безпеці України, що є підставою для заборони їм в’їзду в нашу країну, читайте в матеріалі ЦЖР «Чорний список», сіра політика і правової туман.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine