В Одесі стартували навчання «Сі Бриз-2021»

В Одесі стартували щорічні міжнародні навчання «Сі Бриз-2021». Цього року навчання будуть наймасштабнішими за понад 20 років їх проведення.

Фото: АрміяInform

Участь в урочистому відкритті «Сі Бриз-2021» беруть представники близько 30 країн-партнерів, що залучені до маневрів, повідомляє інформаційне агентство Міноборони України АрміяInform.

Головна ідея «Сі бриз-2021» – підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

Як повідомляє Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, керівництво навчаннями від української сторони буде здійснюватися заступником командувача ВМСУ капітаном 1 рангу Олексієм Доскато, від США – капітаном 1 рангу Стюартом Бауманом (Stuart Bauman).

Навчання «Сі Бриз-2021» триватиме з 28 червня по 10 липня в місті Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших південних районах України. В маневрах беруть участь біля 30 кораблів, катерів та суден, більше 30 літаків і вертольотів, до 5 тисяч особового складу та 50 одиниць озброєння і військової техніки.

Керування застосуванням та забезпечення взаємодії міжнародними, міжвидовими, міжродовими і міжвідомчими угрупованнями покладено на Морське командування ВМС ЗС України, яке було створено з метою розділення функцій генерування та застосування відповідно стандартів НАТО та плану реформування українського флоту.

«Цього року участь в «Сі Бризі» беруть представники майже всіх континентів світу, це знак того що Україну підтримує весь цивілізований світ. Навчання, яке має велику історію починаючи з 1997 року має потужний меседж – це підтримка стабільності та миру в нашому регіоні. Наша мета зробити Чорне море безпечним для країн всіх континентів. Також під час цього навчання буде проведено оцінку 2-х підрозділів та 2-х кораблів за стандартами НАТО. «Сі Бриз» є одним з головних інструментів, який наближає ВМС до стандартів Північноатлантичного Альянсу», – наголосив під час своєї промови командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Фото: Facebook ВМС ВС України

Головними завданнями навчань буде всебічна підготовка військовослужбовців, штабів та підрозділів ВМСУ до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО, отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності та міжвидового співробітництва між ЗС України, іншими збройними формуваннями України та збройними силами держав членів та партнерів Північноатлантичного Альянсу.

Основний акцент буде зроблено на відпрацюванні таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення і протидії незаконним збройним формуванням. Не менш важливими буде протидія інформаційним операціям та кібербезпека, оборона важливих об’єктів інфраструктури за підтримки авіаційних, сухопутних підрозділів та сил спеціальних операцій. Під час берегової компоненти навчань буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи у ході спільної операції «в кризовому регіоні» за участю морських піхотинців і спеціальних підрозділів країн-учасниць.

Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2021», які триватимуть з 28 червня до 10 липня, будуть наймасштабнішими за понад 20 років. З української сторони в них візьмуть участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. Крім того, з 3 тисяч учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові.

Навчання налічуватимуть чотири фази: прибуття сил та розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підведення підсумків навчання та згортання сил. Радниками та спостерігачами на «Сі Бриз-2021» будуть близько 50 військовослужбовців із 17 країн світу.

Загалом учасники міжнародних навчань планують донести світові стратегічні меседжі щодо важливості безпеки, миру та стабільності в Чорноморському регіоні.

Навчання «Сі Бриз» – багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України від 1993 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

Нагадаємо:

  • В 2021 році до традиційного багатонаціонального навчання «Сі Бриз-2021», які відбудуться у північно-західній частині Чорного моря та в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, залучать понад 30 кораблів, морську піхоту України й США, велику кількість броньованої техніки і артилерії, українську і американську авіацію, а також безпілотні авіаційні комплекси, зокрема ударний безпілотник Bayraktar TB2 Повітряних Сил ЗС України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine