На Херсонщині активісти запустили в небо над Кримом кримськотатарський прапор і тисячі листівок (відео)

Новини
Фото: RFE/RL

На Херсонщині біля адмінкордону з окупованим Кримом активісти 28 червня запустили в небо над Кримським півостровом кримськотатарський прапор розміром 9 на 16 метрів, підписаний побажаннями від жителів різних міст України, а також – 9 тисяч листівок.

Прапор, прикріплений до жовтих і блакитних повітряних куль, наповнених воднем, полетів в сторону Армянська від КПВВ «Каланчак», повідомляє видання Крим.Реалії.

Фото: RFE/RL

Акція була приурочена до Дня кримськотатарського прапора, який в Україні відзначали 26 червня, а також в рамках Всеукраїнської акції до 30-річчя відновлення діяльності Курултаю кримськотатарського народу.

Фото: RFE/RL

Фото: RFE/RL

Як повідомлялось, 15 червня 2021 року почав подорож по Україні великий кримськотатарський прапор, який планували запустити на повітряних кулях в сторону окупованого Криму з адмінмежі між півостровом та Херсонською областю. На прапорі розміром 9 на 16 метрів, який був пошитий в Краматорську Донецької області учасниками волонтерського центру «Разом до перемоги!», кожен бажаючий міг написати побажання для жителів Криму.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.