Мільярдер Річард Бренсон здійснив перший туристичний політ до межі космосу (відео)

Новини
Космоплан Unity-22 компанії Virgin Galactic після від'єднання від літака-носія Фото: скріншот відео Reuters / Virgin Galactic

Британський мільярдер Річард Бренсон та ще п’ять членів екіпажу 11 липня здійснили перший пілотований туристичний політ до межі космосу на літальному апараті Unity-22 компанії Virgin Galactic, яка належить 70-річному Бренсону. Після польоту космоплан приземлився у космопорті America у США.

Вперше в історії творець космічного апарату здійснив на ньому випробувальний політ, повідомляє Радіо Свобода.

Виведення апарату у верхні шари атмосфери, від’єднання від літака-носія, увімкнення ракетного двигуна та самостійний підйом на висоту понад 80 кілометрів і, зрештою, ширяння до поверхні землі і посадка тривали одну годину.

«Команда виконала кілька тестів, пов’язаних із кабіною та досвідом користувачів, в тому числі оцінку кабіни комерційного замовника, вигляд Землі з космосу, умов для проведення досліджень та ефективність п’ятиденної передпольотної програми навчання на космодромі America», – повідомила Virgin.

На борту ракетоплана із Бренсоном перебували астронавти Сіріша Бандла, Колін Беннет та Бетт Мозес, а також двоє пілотів.

Миллиардер Ричард Бренсон с моделью космоплана Unity-22 компании Virgin Galactic Фото: AFP

За планом Бренсона, перед початком комерційної експлуатації космопланів компанії Virgin Galactic передбачено ще два випробувальні польоти. Якщо вони пройдуть успішно, то 2022 рік може стати ключовим у розвитку туризму.

Засновник компанії Amazon, американський мультимільярдер Джефф Безос також заявляв, що найближчим часом полетить у космос. Його політ запланований на 20 липня. Його супроводжуватиме 82-річна авіаторка Уоллі Фанк, яка в 1960-х пройшла тренування в рамках космічної програми НАСА, але на той час програму підготовки жінок було скасовано.

Корабель Бренсона злетів угору більш як на 85 кілометрів – це перевищило прийняту у США межу космосу в 80 кілометрів. Але решта світу користується переважно міжнародним визначенням межі космосу, «лінією Кармана», що лежить на висоті 100 кілометрів.

Конкурент Бренсона Безос, корабель якого має злетіти 20 липня, планує перевищити цю межу. Як зазначила днями його компанія Blue Origin, яка готує політ свого корабля New Sheppard, він «із самого початку… був спроєктований для польоту понад лінію Кармана, щоб жоден із наших астронавтів не мав зірочки біля свого імені». Це відображає розповсюджену думку, що імена астронавтів, які злетять понад 80, але нижче ніж на 100 кілометрів, будуть позначатися зірочкою.

«Для 96% відсотків населення світу космос починається на 100 кілометрах, на міжнародно визнаній лінії Кармана», – заявила компанія Безоса.