СБУ ліквідувала потужну проросійську ботоферму з 12 тисячами фейкових акаунтів

В Івано-Франківській області СБУ ліквідувала потужну ботоферму, яка виконувала завдання замовників з РФ та використовувала майже 12 тисяч фейкових акаунтів.

Фото: ssu.gov.ua

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

Організував ботоферму місцевий житель, спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Тільки від початку року він використав для реєстрації фейкових аккаунтів майже 12 тисяч SIM-карток українських та російських мобільних операторів.

«Ботоферма працювала, здебільшого, у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях. Замовниками послуг були, в основному, клієнти з РФ. І використовували її «потужності», коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей. У основному, це «накрутка» кількості переглядів, вподобань, коментарів у соціальних мережах та відеохостингах. «Розрахунки» велися в рублях», – розповіли у спецслужбі.

Фото: ssu.gov.ua

У ході проведених обшуків за місцем реального мешкання організатора ботоферми, виявлено та вилучено SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі SIM-карток операторів мобільного зв’язку.

Фото: ssu.gov.ua

Наразі тривають слідчі дії.

Після завершення експертиз планується оголосити організатору оборудки про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що передбачено ст. 361 Кримінального Кодексу України.

Фото: ssu.gov.ua

Документування протиправної діяльності здійснювалося за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Нагадаємо:

  • У липні 2021 року СБУ викрила агентурну мережу ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області, яку організував колишній співробітник СБУ, завербований під час виїзду в Росію.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine