Зеленський підписав закон про цифровізацію публічних послуг

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1689-ІХ «Про особливості надання електронних публічних послуг», який передбачає цифровізацію всіх публічних послуг.

Про це повідомила його пресслужба.

З 2020 року електронними публічними послугами через Єдиний державний вебпортал електронних послуг скористалося понад 570 тис. громадян України, зазначили в Офісі президента.

Закон, який підписав глава держави, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 15 липня.

Документ вводить нові терміни, такі як «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», «публічна послуга» та інші терміни, пов’язані з електронними публічними послугами. Також встановлено особливості їх надання.

Закон набуде чинності за три місяці з моменту опублікування.

Нагадаємо:

  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • Правозахисниця розповіла, що таке довідка ВПЛ, як і для чого її потрібно отримувати переселенцям.