Кримська платформа: ще одна європейська країна заявила про участь у саміті

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про згоду ще однієї європейської країни взяти участь в саміті Кримської платформи, який запланований на 23 серпня.

«Ще одна європейська країна щойно підтвердила участь в саміті Кримської платформи. Кількість учасників зросла до 34. Підтримка платформи продовжує рости, а ми продовжуємо працювати над залученням нових країн», – написав Кулеба.

«Участь держав у Кримській платформі – це дуже простий тест про те, з ким ти у питанні деокупації окупованого Криму: з Росією та агресію або з Україною та міжнародним правом», – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

За її словами, фінальною метою, безумовно, є деокупація Криму та його повернення під контроль України мирними засобами.

На цьому шляху Україна спільно з партнерами буде рухатись за п’ятьма пріоритетними напрямами:

  • консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму;
  • ефективність санкцій, їхнє поселення та перекриття шляхів обходу таких обмежувальних заходів;
  • захист прав людини, дотримання норм міжнародного гуманітарного права та відновлення прав кримськотатарського народу;
  • забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та Східному Середземномор’ї, захист принципу свободи навігації;
  • подолання екологічних і економічних наслідків окупації.

Кримська платформа може відіграти важливу роль у координації санкційних політик США, ЄС, Великої Британії, Канади та інших країн, які не визнають незаконної спроби анексії Криму Росією. Така координація дозволить виробити більш ефективну санкційну політику, яка призведе до серйозних наслідків для РФ за її дії проти України, зокрема, щодо притягнення до відповідальності російського бізнесу та топчиновників, які вкрали українську власність на окупованому півострові, Джордж Кент, тимчасовий повірений у справах США в Україні, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії сказав в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Про те, які перспективи у Кримської платформи бачить уряд Федеративної Республіки Німеччини, – в інтерв’ю Анки ФЕЛЬДГУЗЕН, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні для Центру журналістських розслідувань.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
  • 6 серпня 2021 року під час форуму Експертної мережі Кримської платформи у Києві представили цілі та завдання семи підгруп у її складі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine