В Україні пенсії підвищать тричі: кому дадуть надбавку

В Україні до кінця 2021-го пенсії підвищать тричі. 1 жовтня підвищать пенсії українцям старше 75 років. Надбавка складе до 400 грн (залежить від того, скільки зараз отримує пенсіонер).

Про це йдеться на сайті ПФУ.

У бюджеті ПФУ вже затвердили введення нової мінімальної пенсії для тих, кому вже виповнилося 75 років. У минулому році таку ж норму ввели для українців старше 80 років. З жовтня їх гарантована виплата збільшиться до 2500 грн.

1 грудня підвищать тим, хто отримує мінімальні, максимальні пенсії та доплату за стаж. Надбавка складе до 800 грн.

Таке підвищення пов’язане зі зростанням прожиткового мінімуму з 1854 до 1934 для пенсіонерів. Як результат, всі українці на заслуженому відпочинку отримуватимуть не менше зазначеної суми. Крім того, пенсіонери з максимальними виплатами отримають надбавку в 800 грн (до 19 340 грн). А надбавка за стаж понад норму (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) збільшиться з 18,5 до 19,3 грн за кожен рік.

1 грудня, підвищать тим, хто виконав вимогу щодо стажу. Надбавка складе до 200 грн.

Через підвищення мінімальної зарплати з 6 до 6,5 тис. Грн українці, які виконали вимоги щодо стажу та досягли 65-річчя, замість 2,4 будуть гарантовано отримувати від 2,6 тис. грн (або 40% мінімалки).

Як повідомлялось, Мінреінтеграції запроваджує віддалену ідентифікацію для вимушено переселених осіб (ВПО) та мешканців ОРДЛО, які є одержувачами пенсій та соціальних виплат, але через блокування окупантами КПВВ на лінії розмежування в умовах карантину не мають можливості виїхати на підконтрольну Україні територію, щоб їх отримати. Онлайн-ідентифікація здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»).

Нагадаємо:

  • У травні 2021 року Пенсійний фонд України опублікував проект постанови Кабінету міністрів про виплату заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам і тим, хто відмовився від довідки переселенця. Правозахисники вважають, що прийняття цього порядку зовсім не означає, що переселенці відразу отримають свої гроші.
  • За інформацією Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, сума заборгованості по пенсіях переселенців і жителів тимчасово окупованих територій за рішеннями судів досягла 11 мільярдів гривень.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine