Навчальний рік 2021/2022 розпочнеться 1 вересня і завершиться не пізніше 1 липня – МОН

Новини
Фото: investigator.org.ua

Новий навчальний рік 2021/2022 в українських школах розпочнеться за графіком, 1 вересня і завершиться не пізніше ніж 1 липня 2022 року. При цьому на період карантину у закладах освіти мають неухильно дотримуватись протиепідемічні заходи.

Про це повідомляє міністерство освіти і науки України.

«Освітній процес у школах розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше ніж 1 липня наступного року. Структура і тривалість навчальних року, тижня, дня, занять, форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою, з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря №4, постановою Кабінету Міністрів №1236, а також Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти.

«У межах академічної автономії організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів. В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», – додали у МОН.

Перший урок у новому навчальному році міністерство рекомендує присвятити святкуванню 30-ї річниці незалежності України.

Як вказали у МОН, для підготовки уроку можна скористатися: тематичними матеріалами від Українського інституту національної пам’яті, які містять, зокрема, інформацію про етапи української держави, відновлення незалежності, Конституцію Пилипа Орлика, а також ресурсами від ГО «Освіторія» для тематичного уроку до Дня Незалежності в 1-11 класах.

1 вересня школи також можуть приєднатися до інтерактивного уроку для учнів 1-6 класів. Трансляція уроку розпочнеться 1 вересня о 9:30 на YouTube-сторінці ГО «Освіторія».