На день народження Татарова приїхали правоохоронці, пов’язані з розслідуванням його справи – ЗМІ

На святкування дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова з’їхалось більше десяти топ-посадовців силових відомств. Зокрема ті, що були пов’язані з розслідуванням справи Татарова.

Заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров Фото: 24tv.ua

Про це повідомляється в відеорепортажі «Української правди» «Прийоми Татарова. Репортаж з дня народження куратора від ОП».

Як пише видання, на свято прибув заступник голови національної поліції України та начальник головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

«У тещі Цуцкірідзе є кілька об’єктів нерухомості в ЖК на Печерську, де мали отримати квартири нацгвардійці у справі «УкрБуд». Слідство встановило що, Татаров у 2017 році, коли працював юристом в «УкрБуд», яка на той час належала екснардепу Максиму Микитасю, брав участь у передачі хабара посадовцю криміналістичної установи МВС», – пише видання.

Сам Микитась в інтерв’ю «Українській правді» зазначив, що саме Цуцкірідзе, перебуваючи на високих посадах у МВС, допомагав юристу «УкрБуд» Татарову вирішувати проблеми «УкрБуд» з Міністерством внутрішніх справ.

Крім того, на день народження Татарова прибув заступник генпрокурорки Ірини Венедіктової Олексій Симоненко, який передав справу Татарова від НАБУ до СБУ.

Президент України Володимир Зеленський 6 липня відреагував на петицію з вимогою звільнити заступника глави свого офісу Олега Татарова. Він послався на ст. 19 Конституції України, згідно з якою «ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством».

Ініціатор петиції, голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін розкритикував відповідь президента. Він зазначив, що президент має право звільняти працівників Офісу президента.

Як приклад Шабунін навів указ Зеленського від 4 листопада 2020 року, за яким звільнили заступника глави Офісу президента Сергія Трофімова після поданої ним заяви.

Раніше Офіс генпрокурора забрав справу заступника глави Офісу президента Олега Татарова у НАБУ і віддав СБУ. Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання генпрокурорки Ірини Венедіктової у справу про ймовірне хабарництво заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

5 серпня на сайті Президента України з’явився указ про призначення заступником керівника Офісу президента Олега Татарова.

Це призначення викликало значний резонанс в українському суспільстві, адже Татаров — не просто раніше люстрований керівний співробітник МВС часів Захарченка-Януковича. А один із їхніх умовних адвокатів – бо саме він публічно виправдовував криваві силові дії проти учасників Революції Гідності, а як заступник начальника Головного слідчого управління МВС міг мати безпосереднє відношення до фабрикації справ проти них. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine