У 2022 році Міноборони України отримає можливість вести роботу над створенням вітчизняного ракетного щита – Таран

Новини
РСЗО «Вільха» Фото: ukroboronprom.com.ua

У 2022 році Міноборони отримає можливість вести роботу над створенням вітчизняного ракетного щита. Передусім, йдеться про відновлення роботи над оперативно-тактичним комплексом «Сапсан».

Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран, коментуючи ініціативу президента про збільшення оборонного бюджету-2022 значно посилить обороноздатність України.

«Ця ініціатива Президента України – Верховного головнокомандувача дасть можливість втілити важливі довгострокові програми у сфері оборони. Серед іншого, Міноборони отримає фінансування розвитку ракетного озброєння, Військово-морських сил Збройних сил України та нових наукових та дослідно-конструкторських робіт в сфері високих технологій», – заявив Таран.

За його словами, для потреб ВМС буде продовжено програму будівництва кораблів класу «корвет» та забезпечено постачання протикорабельного ракетного комплексу «Нептун», а також активізовано роботу над розробленням ракетного комплексу корабельного базування, крім того продовжиться модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний».

На початок наступного року у міністерстві розраховують завершити роботу над створенням високоточної ракети «Вільха» з покращеними характеристиками для модернізованих систем залпового вогню «Смерч».

Крім того, планується прийняття на озброєння нового реактивного снаряду «Тайфун-1» до реактивної системи залпового вогню «Верба» та доведення реактивної системи залпового вогню проекту «Буревій» з використанням боєприпасу «Тайфун-2».

Також зазначається, що серед іншого буде збільшено фінансування наукових та дослідно-конструкторських розробок у сфері високих технологій, до яких будуть залучені науково-технічні центри Національної академії наук України та підприємства Державного космічного агентства України.

«Це тільки частина багатьох практичних кроків зі зміцнення обороноздатності нашої країни, реалізувати які дозволить ініціатива Президента про збільшення оборонного бюджету-2022. Контроль Президента за станом справ у секторі безпеки і оборони дає підстави розраховувати на значний прогрес у питанні розбудови воєнних спроможностей України», – заявив Таран.

17 вересня Рада національної безпеки і оборони України проголосувала за збільшення оборонного бюджету країни у 2022 році з 5,93% до 5,95% від ВВП.