Зеленський закликав учасників ООН приєднатися до Кримської платформи

Президент України Володимир Зеленський закликав всі країни-учасниці Організації Об'єднаних Націй (ООН) поставити підписи під спільною декларацією учасників Кримської платформи.

«Запрошую приєднатися до Декларації учасниць Кримської платформи, засудивши окупацію і показавши, що ви проти силового зміни кордонів в світі. Це не іронія, і не тролінг, але цей формат завжди відкритий для Росії. Оскільки в світі ніхто не відчуває себе в безпеці і не може сховатися за міжнародним правом, як за кам’яною стіною», – заявив Зеленський в ході виступу на 76-й Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Зеленський висловив подив у зв’язку з тим, що ООН не долучилася до цього майданчику, метою якого є деоккупація українського півострова, захопивши який РФ грубо порушила міжнародне право.

Володимир Зеленський також закликав ООН відреагувати на роздачу російських паспортів в непідконтрольних Києву районах України, а також на участь кримчан і жителів ОРДЛО у виборах до Держдуми.

«Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності і зневаги до міжнародного права? Якщо ООН на це не відреагує дієво, то що це, як не доказ, що оживляти ООН пізно?», – заявив президент України.

Учасники Міжнародної Кримської платформи підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи, йдеться у спільній декларації за результатами саміту.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що через проведену у Києві Кримську платформу у Москві та проросійських медіа «палає». Реакцію назвав істеричною.

Москва розглядає участь деяких країн у саміті Кримської платформи як «замах на територіальну цілісність» РФ, йдеться в коментарі офіційної представниці МЗС РФ Марії Захарової, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства Росії.

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, на Саміті Кримської платформи в Києві заявила, що платформа має консолідувати зусилля громадянського суспільства, влади України, міжнародних партнерів навколо деокупації Криму, його реінтеграції та відновленню міжнародного правопорядку.

23 серпня пройшов інавгураційний Саміт Кримської платформи. Він офіційно запустив перший міжнародний формат щодо Криму.

Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат.

Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine