«Північний потік-2»: в конгресі США схвалили нові санкції проти високопосадовців і бізнесменів з РФ

Палата представників США схвалила проект оборонного бюджету в розмірі близько $780 млрд. Він передбачає санкції на вторинний ринок боргових паперів Росії і нові обмеження проти «Північного потоку-2» і нові санкції проти високопосадовців і бізнесменів з РФ.

Фото: pravda.com.ua

Трансляція велася на сайті нижньої палати конгресу США, повідомляє ZN.UA.

До бюджету включена поправка, яка забороняє громадянам США проводити операції з російським суверенним держборгом на вторинному ринку. Також в нього увійшла поправка, що рекомендує адміністрації президента США Джо Байдена розглянути введення санкцій щодо 35 росіян.

У список громадян РФ, які потрапили під санкції, крім інших, увійшли:

  • прем’єр-міністр Михайло Мішустін,
  • прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков,
  • бізнесмен Роман Абрамович,
  • бізнесмен Алішер Усманов,
  • головний редактор телеканалу RT Маргарита Симоньян,
  • телеведучий Володимир Соловйов.

Цей перелік запропонували соратники опозиціонера Олексія Навального Леонід Волков і Іван Жданов. Політики передали його представникам Євросоюзу і США.

Проект оборонного бюджету передбачає нові санкції проти «Північного потоку-2». Якщо його затвердять, президент США буде зобов’язаний не пізніше ніж через 15 днів після вступу ініціативи в силу ввести обмеження проти всіх осіб і компаній, причетних до діяльності і будівництва «Північного потоку-2».

Тепер свій варіант проекту оборонного бюджету повинен схвалити сенат США. Потім деталі двох проектів узгодять і обидві палати знову проголосують за документ, після чого він відправиться на підпис президенту.

Палата представників США, контрольована демократами, 22 вересня схвалила поправки до проекту оборонного бюджету США, які передбачають санкції проти осіб, які мають відношення до газопроводу «Північний потік-2».

Олена Зеркаль, колишня заступниця глави МЗС України, яка очолює захист Нафтогазу в судах з Газпромом, заявила, що рішення суду в Німеччині не зупинить плани з будівництва та запуску газопроводу, але змусить Росію грати за європейськими правилами.

Міністри енергетики України, Сполучених Штатів Америки та Німеччини на полях саміту Кримської платформи обговорили загрози для енергетичної безпеки України та всієї Європи від реалізації проекту будівництва газопроводу «Північний потік – 2», питання реформування енергетичного сектору України та запровадження новітніх технологій, повідомляє Офіс президента.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що попри запуск «Північного потоку-2» угода про транспортування російського газу через територію України має бути продовжена і газ не можна використовувати у якості зброї, інакше Росії загрожують подальші санкції Євросоюзу. Президент Володимир Зеленський сказав, що досі не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року, коли завершиться дія контракту на транзит російського газу в Європу.

В свою чергу Зеленський сказав, що досі не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року, коли завершиться дія контракту на транзит країною російського газу в Європу.

Нагадаємо:

  • 15 липня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом США Джо Байденом в Білому домі попередила Росію, що Європа вживе «активні дії», в разі якщо Москва порушить права України як газотранспортної держави.
  • 22 липня 2021 року США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», опублікувавши спільну декларацію з обіцянками підтримки України.
  • 23 липня 2021 року прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що оскільки Німеччина є основним споживачем російського газу в Європі, транзит газу через Україну після 2024 року залежатиме, в тому числі, від обсягів європейського попиту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine