РФ протягом трьох років планує виділити на утримання ОРДЛО понад 900 млрд рублів – Радіо Свобода

Росія впродовж найближчих трьох років планує виділити на соціально-економічні потреби окупованої частини Донбасу понад 900 млрд рублів (близько 330 млрд гривень). Про це йдеться у затвердженій урядом РФ «Програмі пришвидшеного соціально-економічного розвитку територій на 2022–2024 роки».

Прапори так званих «ЛНР» і «ДНР» Фото: smdnr.ru

Документ є у розпорядженні журналістів проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

Згідно з внутрішніми російськими даними, на окупованому Донбасі проживає близько 2,9 мільйона осіб. 38% з них – пенсіонери. Середня зарплата – 15 тисяч рублів, на 20 тисяч менше, ніж у сусідній Ростовській області РФ. У планах Кремля через три роки, у 2024 році, вивести рівень доходів в ОРДЛО до показників тієї ж Ростовської області 2019 року. При цьому військова складова утримання угруповань «ДНР» і «ЛНР» фінансується окремо.

«Сценарні програми, які були ухвалені урядом Російської Федерації спрямовані на повну інтеграцію окупованого Донбасу в російську економіку. Нещодавно урядом Російської Федерації було проведено окреме засідання, присвячене окупованим територіям і там було прийнято програму підтримки Т1 і Т2, як вони називають наші окуповані території. Після цього засідання уряду Назаров (Сергій Назаров – заступник міністра економічного розвитку РФ – ред.) приїхав у Ростов, провів нараду з представниками так званих «урядів» Донецька і Луганська, довів керівні вказівки і уже ми бачимо реалізацію», – розповів представник одного з розвідувальних органів України.

Згідно з даними української розвідки, управління соціально-економічним життям на окупованому Донбасі здійснюється через Міжвідомчу комісію з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України, створену в грудні 2014 року. Фінансування відбувається через московський Благодійний фонд підтримки міжнародних гуманітарних проєктів. Керівник Міжвідомчої комісії і голова наглядової ради Благодійного фонду – заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Назаров. Окрім того, низка співробітників цього фонду обіймають посади в керівництві угруповань «ДНР» і «ЛНР».

У Донецьку – це заступники керівника так званого «уряду» «ДНР» Володимир Пашков і Володимир Антонов, керівник апарату так званого «уряду» Володимир Йожиков і Віктор Колесник – «радник» ватажка угруповання «ДНР». У Луганську працівниками Благодійного фонду є «радники» ватажка угруповання «ЛНР» Віталій Кузнєцов і Микита Дворніков (справжні прізвища Віталій Якуш і Микита Картошкін), так званий міністр промисловості «ЛНР» Сергій Неверов (насправді Сергій Богданов) та голова спостережної ради місцевої компанії «Востокуголь» Андрій Разін (Андрій Чурін).

Як повідомлялось, засновник незаконного збройного формування батальйон «Восток» Олександр Ходаковський заявив, що у Кремлі створили комісію для уніфікації «нормативно-правової бази» так званих «ДНР» і «ЛНР» з метою подальшого об’єднання в єдину структуру окремих районів Донецької і Луганської областей, непідконтрольних українському уряду.

За даними «Східної правозахисної групи», після виборів до Держдуми РФ, в яких взяли участь жителі ОРДЛО, Росія почне підготовку до процесу політичного об’єднання так званих «ДНР» і «ЛНР».

Нагадаємо:

  • У серпні 2021 року так званий «глава ДНР» Денис Пушилін заявив, що хоче скасувати «кордон» між «ДНР» і «ЛНР», щоб між територіями, які вони контролюють, було вільне переміщення жителів.
  • З 1 жовтня 2021 року так звані «ДНР» і «ЛНР» приберуть «митні пости» на «кордоні» між «республіками» в зв’язку зі створенням «єдиної економічної зони і єдиного митного простору».
  • Представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш вважає, що після проведених Росією виборів до Державної думи за участю мешканців ОРДЛО відбудеться радикалізація політики Кремля щодо України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine