Правозахисники пояснили, що віддалену ідентифікацію зможуть пройти не всі пенсіонери-ВПО

Новини
Фото: investigator.org.ua

Правозахисники пояснили, що віддалену ідентифікацію зможуть пройти не всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і жителів непідконтрольних територій України, а тільки ті з них, які мають паспорт у вигляді ID-карти або біометричний закордонний паспорт.

Про це повідомляє громадська організація «Донбасс SOS».

Правозахисники проаналізували текст постанови Кабміну України №999 від 22 вересня 2021 року, яким вводиться можливість віддаленої ідентифікації для пенсіонерів-ВПЛ без необхідності особистого візиту до відділень Ощадбанку. Документ набуде чинності після опублікування в газеті «Урядовий кур’єр».

При цьому в «Донбасс SOS» підкреслили, що згідно з постановою, на період карантину та 30 днів після його завершення фізична ідентифікація пенсіонерів не потрібна.

Як вказується в документі, до фізичної ідентифікації прирівнюється авторизація в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпіс» («Дія ID»), створеної в мобільному додатку «Дія».

Особливість полягає в тому, що отримати «Дія.Підпіс» можна тільки при наявності паспорта у вигляді ID-карти або біометричного закордонного паспорта в додатку «Дія».

«Віддалену ідентифікацію зможе пройти пенсіонер, у якого є ID-карта або біометричний закордонний паспорт», – зазначають правозахисники.

Для того, щоб отримати «Дія.Підпіс» для проходження віддаленої ідентифікації, необхідно виконати наступні дії:

  1. Авторизуйтесь в додатку «Дія».
  2. Перейдіть в «Меню» – «Дія.Підпіс».
  3. Натисніть «Створити».
  4. Підтвердіть особу через перевірку по фото, NFC або BankID.
  5. Придумайте 5-значний код для «Дія.Підпіс».

Деталі дивіться тут.

Далі за допомогою отриманого підпису потрібно авторизуватися в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного Фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/), що прирівнюється до фізичної ідентифікації.

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2021 року Кабмін України ухвалив постанову, якою дозволив віддалену ідентифікацію для отримувачів пенсій та соцвиплат, зокрема, жителів окупованих територій. Процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпіс» («Дія ID»). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.