Кабмін затвердив план заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму

Кабмін України затвердив план заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Засідання Кабінету міністрів України Фото: kmu.gov.ua

Відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні уряду 29 вересня повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Кабміну.

«Про план заходів щодо виконання Стратегії деокупації Криму. Цей документ сьогодні на уряд винесений, він буде затверджений. Він разом із відповідною стратегією буде нашої комплексною дорожньою картою, завдяки якій ми повернемо український Крим», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що українська влада ухвалює комплексні документи, які містять дуже детальні кроки деокупації і залучає «до цього питання найкращих експертів та аналітиків з усього світу».

«Ми документуємо усі злочини країни-агресора і змусимо Росію платити за ці злочини у міжнародних судах. Ми працюємо із нашими країнами-партнерами та у рамках міжнародних організацій, в рамках міжнародних домовленостей, щоб тема Криму постійно була у світовому порядку денному», – додав глава уряду.

Нагадаємо:

  • 11 березня 2021 року РНБО прийняла проект «Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь». Секретар РНБО Олексій Данилов зазначив, що це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострова Росією, «який дає чіткий дороговказ, яким чином ми будемо рухатися до деокупації Криму». Метою Стратегії є створення умов для деокупації і безпечної реінтеграції АР Крим та Севастополя, нейтралізації загроз національній і міжнародній безпеці, забезпечення прав і свобод людини.
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров привітав схвалення РНБО Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АРК та Севастополя, однак зазначив, що до документу не включена низка принципових пропозицій Меджлісу, що стосуються права на самовизначення кримськотатарського народу на своїй Батьківщині і визначення статусу Криму як національно-територіальної автономії.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine