Поліція та прокуратура прийшли до Укрексімбанку вручити підозру щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів «Схем»

Новини

Поліція та прокуратура прийшли до «Укрексімбанку» вручити підозру фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів «Схем».

Про це заявила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець, пише УП.

Поліцейські Голосіївського відділу та столичні прокурори прибули у відділення банку для вручення підозри двом особам, які є фігурантами кримінального провадження, яке розслідується за ч. 1 та ч. 3 ст. 171 КК України.

На вулиці Антоновича перед будівлею відбувається акція протесту проти протиправних дій, допущених керівництвом та охороною банку, які вилучали техніку в журналістів та намагалися знищити відзнятий матеріал.

Поліція долучила до матеріалів розслідування відео з кабінету голови правління «Укрексімбанку», на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів Радіо Свобода. Офіс генпрокурора запевняє, що розслідування буде оперативним.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» вимагає звільнення з посади голови правління «Укрексімбанку» Євгена Мецгера через його дії під час конфлікту з журналістами програми «Схеми».

Також Медіарух вимагає від правоохоронців неупередженого та об’єктивного розслідування нападу. Зокрема, за статтею про захоплення і утримання журналістів як заручників.

Офіс президента виступає за відсторонення чи звільнення Євгена Мецгера з посади голови правління Укрексімбанку після нападу на журналістів «Схем».

Редакція програми «Схеми» звернулась до технічних спеціалістів, яким вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми у кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера. На відновленому відео є весь запис інциденту.

  • Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» заявили про напад на знімальну групу у кабінеті голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера під час запису інтерв’ю з ним. Інспектори відділу дізнання Голосіївського управління поліції розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
  • Як повідомила керівник програми розслідувань «Схеми» Наталія Седлецька, на них напали у центрі Києва високопосадові працівники державного «Укрексімбанку», прямо у кабінеті голови правління забрали техніку та видалили відзняте відео (в тому числі відео нападу).
  • Національна спілка журналістів України засуджує обурливу поведінку керівництва та співробітників банку, висловлює солідарність із командою розслідувачів програми “СХЕМИ”. Національна поліція має оперативно провести розслідування, результатом якого повинно стати вагоме покарання нападників.
  • Пресслужба державного Укрексімбанку опублікувала заяву, в якої намагається виправдати дії свого керівника Євгена Мецгера і охоронців після нападу на співробітників програми «Схеми», звинувативши журналістів у «провокації» і «спробі заволодіти банківською таємницею».