Напад на журналістів «Схем»: голові Укрексімбанку Мецгеру і прес-секретарю Пікалову оголосили підозру – ЗМІ

Новини
Мецгер
Євген Мецгер Фото: скріншот YouTube Схеми

Голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру і прес-секретарю Володимиру Пікалову повідомили про підозру за напад на журналістів програми «Схеми». Їм загрожує до п’яти років тюремного ув’язнення. Підготовлено підозру і голові служби безпеки Укрексімбанку Ігорю Тельбізову. Вона буде вручена найближчим часом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерело в силових структурах.

«Повідомлення про підозру залишені в канцелярії банку», – додав він.

Їм інкримінують ч.1 і ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності журналіста). Максимальне покарання – п’ять років ув’язнення.

Як заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, поліція вже долучила до матеріалів розслідування відео з кабінету голови правління «Укрексімбанку», на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів «Радіо Свобода».

«Найближчим часом потерпіла сторона передасть й оригінал відновленого відеозапису, який також буде долучений до матеріалів провадження в якості речового доказу та направлений на експертизу. Відомості у ЄРДР за ст. 171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» за заявою журналістів було внесено ще того самого дня у понеділок, 4 жовтня. Впевнений, що розслідування не забере багато часу і незабаром буде пред’явлено погоджені прокуратурою підозри. Від себе додам, що така поведінка щодо співробітників ЗМІ неприпустима у демократичному суспільстві й отримає належну правову оцінку правоохоронців і суду», – сказав Денис Монастирський.

Глава Укрексімбанку Мецгер склав повноваження на період розслідування нападу на журналістів «Схем».

Офіс президента виступає за відсторонення чи звільнення Євгена Мецгера з посади голови правління Укрексімбанку після нападу на журналістів «Схем».

Редакція програми «Схеми» звернулась до технічних спеціалістів, яким вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми у кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера. На відновленому відео є весь запис інциденту.

  • Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» заявили про напад на знімальну групу у кабінеті голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера під час запису інтерв’ю з ним. Інспектори відділу дізнання Голосіївського управління поліції розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
  • Як повідомила керівник програми розслідувань «Схеми» Наталія Седлецька, на них напали у центрі Києва високопосадові працівники державного «Укрексімбанку», прямо у кабінеті голови правління забрали техніку та видалили відзняте відео (в тому числі відео нападу).
  • Національна спілка журналістів України засуджує обурливу поведінку керівництва та співробітників банку, висловлює солідарність із командою розслідувачів програми “СХЕМИ”. Національна поліція має оперативно провести розслідування, результатом якого повинно стати вагоме покарання нападників.
  • Пресслужба державного Укрексімбанку опублікувала заяву, в якої намагається виправдати дії свого керівника Євгена Мецгера і охоронців після нападу на співробітників програми «Схеми», звинувативши журналістів у «провокації» і «спробі заволодіти банківською таємницею».