У ОРЛО готується масштабне відключення електроенергії

Новини
линии электропередач ЛЭП

У ОРЛО готується масштабне відключення електроенергії з 8 по 10 жовтня.

Як повідомило «міністерство палива, енергетики та вугільної промисловості» «ЛНР», відключення пов’язано з проведенням планових ремонтних робіт на високовольтній лінії 500 кВ «Шахти-Перемога». Ця високовольтна лінія є основним джерелом електроживлення Орлоя. На час виконання ремонтних робіт буде відчуватися дефіцит потужності електричної енергії.

«ЛНР» попередила про зміни в роботі «митниці» на період з 8 по 10 жовтня, коли в окремих районах Луганської області відключать електроенергію.

Як повідомив прес-центр «державного митного комітету ЛНР», «митні пости» на кордоні з Росією і на лінії зіткнення з підконтрольною Україні територією в період планового відключення електроенергії з 8 по 10 жовтня працюватимуть в штатному режимі.

«Для вантажних автомобілів буде обмежена процедура зміни митного поста, тобто транспортні засоби комерційного призначення зможуть в’їхати в республіку тільки через пункт пропуску, зазначений у попередній декларації або попередньому повідомленні», – наголошується в повідомленні.

У «ЛНР» також уточнили, що «внутрішні митні пости «Луганськ», «Стаханов», «Антрацит» і «Свердловськ» в вихідні дні 9 і 10 жовтня здійснювати свою діяльність не будуть».

Нагадаємо, після перетину лінії розмежування у бік підконтрольної території людина має піти на 2-тижневу самоізоляцію, для цього на його/її смартфон встановлюють та активують мобільний додаток «Вдома». Якщо це неможливо (наприклад, немає смартфона), людина має погодитись на 2-тижневу обсервацію у медзакладі. На Донеччині він знаходиться у смт Гостре неподалік Селидового. А на Луганщині такого немає.

Як повідомлялося, уряд планує підвищення тарифів на електроенергію для населення: серед запланованих Кабміном ініціатив для забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи – перегляд тарифів на електроенергію для населення та перегляд «зеленого тарифу». Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення.

  • Тарифи на електроенергію невпинно зростатимуть. 30 квітня НАЕК «Енергоатом» розмістила інформацію про те, що виробництво найдешевшої на ринку атомної електроенергії зменшиться. Міністерство енергетики встановило новий прогнозний баланс на 2020 рік. Згідно документу виробництво атомної енергії зменшиться на 8,6%. Три енергоблоки на Запорізькій та Рівненській АЕС виведуть в резерв, а потужність семи блоків на Южно-Українській, Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях зменшать. При цьому програє населення та промисловість, держава зазнає мільйонних збитків, у прибутку буде лише один бізнес – Ріната Ахметова. 
  • Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Зменшення потужностей АЕС – збільшення доходів Ахметова.